Блог

Комочки Біша - видаляти чи залишати?

08 серп.

Комочки Біша – це анатомічні утворення, які є у щоках людини. Вони більш виражені у дитячому віці, але залишаються і у дорослому. Якоїсь особливої функції в організмі дорослої людини не мають. Тому їх можна видаляти. Хоча є ряд застережень щодо цього.

Про особливості операції щодо видалення комочків Біша розповів лікар-хірург медичного центру «МЕДХАУЗ» Іван Старик.

«В принципі, структура цього жиру на щоках відрізняється від звичайного. Тобто він є специфічним, у дитячому віці відіграє певну роль, а от в дорослому актуальність втрачає. Шкоди для організму від видалення комочків Біша немає. Хоча ця операція часто пропагується як офісна та прирівнюється походу до стоматолога. Втім з цим все-таки варто не погодитись», - говорить Іван Старик.

Існує ряд застережень щодо видалення комочків Біша.

«По-перше – це операція, - розповідає Іван Старик, - як і будь-яке оперативне втручання, вона пов’язана з певним ступенем ризику. Особливістю її є те, що вона робиться з боку слизової рота, де завжди є інфекція. В роті ми не можемо здійснити обробку операційного поля, так як ми це робимо на шкірі. Тобто ймовірність попадання інфекцій в рану дорівнює 100%. При цих операціях, в обов’язковому порядку потрібно проводити антибіотико профілактику. Призначати хоча б разово антибіотик, а краще курсом на 5 днів, поки та рана не загоїться. Бо є величезний ризик інфікування».

Отже, 1 ризик – це інфікування.

Окрім того, у людей з надмірною вагою комочки Біша є великими і їх легко забрати. Однак, здебільшого пацієнти, які вдаються до їх видалення, не страждають на надмірну вагу тіла. Дуже часто до цієї операції вдаються молоді дівчата, які хочуть мати інстаграмне лице та слідувати  за модою. Комки Біша у них дуже маленькі, що ускладнює їх видалення.

Ця операція робиться під місцевою анестезією, тобто знеболюється тільки слизова оболонка рота. Інколи, щоб забрати ці комочки, їх потрібно витягувати. Це вже робиться без знеболення і супроводжується досить сильними больовими відчуттями.

Отже, 2 ризик – це може бути болісна процедура.

Наступне – комочки Біша не завжди достатньо великі, щоб суттєво вплинути на форму обличчя. Чим молодша людина, тим вони є виразнішими. У старшому віці їх практично немає або вони дуже маленькі. В дуже худих людей вони також невеликих розмірів. Окрім того, є вікові зміни обличчя.

У МЦ «МЕДХАУЗ» наголошують на усіх особливостях  цієї операції. Іван Старик переконаний, що легковажно ставитись до такого втручання не варто.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.