Блог

Лапароскопічне видалення маткових труб

03 вер.

Маткова труба (фалопієва труба) - це парний трубчастий орган, який по суті справи пов'язує порожнину матки з черевною порожниною. Основною функцією фалопієвої труби є доставка заплідненої яйцеклітини (зиготи) до місця імплантації в ендометрій, яке здійснюється за рахунок перистальтики маткових труб і ворсинок, що вистилають  стінку труби. У разі наявності анатомічних змін в маткових трубах, надходження плідного яйця в матку є складним або неможливим. Часткова непрохідність маткової труби, наявність перешкод у вигляді спайок призводять до «прикріплення» зиготи в ній і розвитку позаматкової вагітності, яка може супроводжуватися небезпечною для життя внутрішньою кровотечею. 

Згідно зі статистичними даними, від 40 до 80% жіночого безпліддя пов'язане з повною непрохідністю фалопієвих труб - так зване трубно-перитонеальне безпліддя. Тому одним з важливих моментів обстеження жінки, при відсутності вагітності більше року, є проведення діагностичної лапароскопії з оцінкою прохідності маткових труб. Даний метод також дозволяє розсікти спайки і провести пластику труб, що веде до відновлення їх функції. Крім того, при лапароскопії проводиться виключення і, при необхідності, усунення інших причин безпліддя і гінекологічних захворювань. 

Тубектомія, сальпінгектомія – це малоінвазивна операція, при якій через проколи в животі вирізається одна або дві фаллопієві труби. 

Операцію проводять в тих випадках, коли маткові труби втрачають свою функціональність, або уражені патологічними процесами, котрі створюють пряму небезпеку здоров’ю та життю жінки. Якщо їх видаляють без яєчників, оваріальний і менструальний цикли зберігається, пацієнтка в майбутньому може завагітніти шляхом ЕКЗ (екстракорпорального запліднення) і народити дитину. Адже труби є лише шляхопроводом для яйцеклітини.

У сучасній медицині, як метод хірургічного втручання все частіше застосовується лапароскопія, видалення маткових труб при цьому проходить без ускладнень і зайвих пошкоджень тіла жінки. Саме таким рішенням віддають перевагу в МЦ «Медхауз»

Лікарі клініки дотримуються індивідуального підходу до кожної пацієнтки й призначають таку операцію лише тоді, коли обійтися без неї не можливо. Пріоритетом тут є максимальне збереження органів. Але трапляються ситуації, коли зберегти фаллопієві труби неможливо.

Показання до операції

Лапароскопічна операція маткових труб – тубектомія – проводиться в наступних випадках:

 • У пацієнтки діагностована запущена позаматкова вагітність, при якій плід розташувався в порожнині труби, призвів до її розриву та кровотечі у черевну порожнину.
 • В малому тазу розвинувся критичний спайковий процес, в котрий залучені і труби.
 • Попереднє лікування непрохідності маткових труб виявилося некоректним, призвело до запалення, кровотечі або інших ускладнень.
 • Давній аднексит або сальпінгіт, котрі не піддаються консервативній терапії та вже призвели до незворотніх змін в тканинах труб та яєчників.
 • Виявлено одно- або двосторонній гідросальпінкс (скупчення рідини в порожнині труби).
 • Присутній гострий запальний процес гнійного характеру (піосальпінкс).
 • Стався розрив чи перекрут кісти яєчника, в результаті чого пошкодилися тканини маткової труби.
 • Міоматозні вузли або тканини ендометрію сильно розрослисята задіяли придатки.
 • Діагностовано злоякісні утворення в фаллопієвих трубах або інших органах малого таза.
 • Є показання до гістеректомії одночасно з видаленням придатків.

хірургічне втручання може проводитися планово або екстрено. 

Перевагами лапароскопічної  тубектомії перед іншими методами хірургічного втручання, є: 

При лапароскопічному проникненні в черевну порожнину — мінімальна травматичність. 

 • Незначне пошкодження тканин навколо оперованої ділянки 
 • Відсутність шраму 
 • Мінімальна крововтрата під час операції 
 • Швидкий відновлювальний період
Ще цікаве в цій категорії: « Рак шкіри Пластика грудей »
Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.