Блог

Лікування варикоцеле в Івано-Франківську

23 дек

Варикоцеле — це захворювання чоловічої сечостатевої системи, яке характеризується патологічним розширенням вен в сім'яному канатику і яєчку. Однією зі складових чоловічого здоров'я є здоров'я його репродуктивної системи. Урологічні проблеми можуть турбувати чоловіків різного віку, включаючи новонароджених хлопчиків, дітей дошкільного віку, підлітків і зрілих чоловіків.

Однією з найпоширеніших патологій чоловічої репродуктивної системи є варикоцеле.

Варикоцеле виникає внаслідок розширення вен гроноподібного сплетення та внутрішньої сім’яникової вени. При вираженій формі захворювання деформовані вени мошонки зовні нагадують варикозні вузли на ногах, тому варикоцеле також часто називають варикозом яєчок у чоловіків. Приблизно у 80-90% випадків уражається

тільки ліве яєчко. Це обумовлено низкою анатомічних факторів будови чоловічого організму.

Причини варикоцеле

До основних причин відноситься наступне:

 • вроджені аномалії розвитку, в результаті чого, наприклад, ліва яєчкова вена входить в ниркову під кутом у 90 градусів, що і зумовлює захворювання;
 • венозний рефлюкс;
 • слабкі стінки вен;
 • специфіка ембріонального формування венозної системи і всіх її гілок;
 • аномалії формування системи кровопостачання правого яєчка;
 • переповненість судин кров'ю, яка має хронічний характер (однією з причин подібного можуть бути зловживання мастурбацією в юному віці);
 • різні патології, в тому числі звуження (стеноз) ниркових артерій, нефроптоз, пухлини в просторі за очеревиною або порожнинах таза. Через них може порушуватися венозне харчування і розширюватися вени сім'яного канатика.

Симптоми варикоцеле

У більшості випадків варикоцеле протікає безсимптомно. Проте, в процесі розвитку захворювання можуть з'являтися такі симптоми:

 • збільшення мошонки (може бути одностороннім або двостороннім);
 • тяжкість в області яєчок;
 • поява венозної сіточки або венозних вузлів на яєчках;
 • біль в області мошонки.

Болі за варикоцеле з'являються на пізніх стадіях захворювання і посилюються під час фізичного навантаження в область паху.

Виділяють наступні ступені варикоцеле:

 • 1 ступінь - вени мошонки візуально не змінені, але можуть визначатися під час пальпації (промацування);
 • 2 ступінь - розширені вени яєчок добре видно під час огляду;
 • 3 ступінь - спостерігається помітне збільшення яєчка.

Одним із наслідків варикоцеле є чоловіче безпліддя. Наявність варикоцеле яєчка призводить до зменшення кількості та життєздатності сперматозоїдів, тим самим знижуючи фертильність чоловіка.

Діагностика варикоцеле в Івано-Франківську

Візуально виявити варикоцеле неможливо. Аби поставити правильний діагноз і пройти якісне лікування, необхідно звернутися до уролога. Лікарі МЦ «Медхауз» збирають анамнез у пацієнта та проводять огляд. Ці процедури дають можливість визначити варикоз сім'яного канатика, а також характер і стадію варикоцеле. Найбільш інформативним способом інструментальної діагностики захворювання виступає ультразвукове обстеження з доплерографією. Крім цього можуть бути призначені інші методи дослідження.

У яких випадках слід терміново звернутись за допомогою?

У разі якщо яскраво виражені больові відчуття в районі мошонки.
При виявленні безпліддя через малу рухливість, кількості, якості сперматозоїдів.
Коли з'явився естетичний дефект внаслідок хвороби.

Лікування варикоцеле в Івано-Франківську

Варикоцеле лікується хірургічним шляхом. Мета операції полягає у блокуванні уражених вен і перенаправлення кровотоку у здорові судини. Найчастіше використовуються два хірургічні підходи: Мікроскопічна варикоцелектомія (операція Мармара). Виконується з використанням традиційних хірургічних інструментів і спеціального мікрохірургічного обладнання. Це відкрита операція, при якій доступ до операційного поля здійснюється через розріз у паху. Патологічні вени затискаються або перев’язуються, внаслідок чого кровотік перенаправляється у здорові судини. Лапароскопічна варикоцелектомія. Процедура проводиться з використанням лапароскопа та спеціальних хірургічних інструментів. Спеціалісти МЦ «Медхауз» в Івано-Франківську володіють усіма методиками лікування урологічних захворювань. Необхідні діагностичні маніпуляції наші пацієнти можуть пройти у нашому медичному закладі. У нас високотехнологічне обладнання, завдяки якому наші фахівці мають можливість проводити малотравматичні операції та швидко повертати пацієнтам якість життя.

Copyright © 2023 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.