Блог

Рак порожнини рота

10 квіт.

Онкопатологія займає друге місце по смертності після серцево-судинної патології. Захворюванність на рак порожнини рота на 17 місці. Питома вага смертності хворих на рак порожнини рота  віком 30-54 роки становить 6,6% і є на 4 місці серед злоякісних новоутворів.

Скринінг раку ротової порожнини (РРП) в Івано-Франківську.

Костишин Іван Данилович. Доцент кафедри онкології Івано-Франківського національного медичного університету, кандидат медичних наук, онкохірург вищої категорії .

 okulyary1

 

okulyary2

 

Вирішити дану проблему одна онкологічна служба без участі стоматологів неспроможна, так як раннє виявлення раку ґрунтується на першочерговому зверненні хворих до них, які володіють спеціальними додатковими методами обстеження слизової оболонки порожнини рота.

Пізня діагностика та показники смертності що зростають – це питання не лише України, а і всього світу.

У відповідь на цю проблему після п’яти років розробок та тестувань на науково клінічній базі Римо-Католицького університету в 2015 році компанією Pierre Італія був створений інноваційний медичний прилад – окуляри Goccles – окуляри для скринінгу РРП на ранніх стадіях та при передракових станах.

В 2019 році окуляри зареєстровано в Україні, як виріб для скринінгу раку ротової порожнини на ранніх стадіях

okulyary14

 

В основі принципу дії окулярів лежить явище аутофлюоресценції. Через систему спеціальних інноваційних фільтрів око людини може спостерігати за цим явищем.

Аутофлюоресцентне випромінювання притаманне клітинам  здорової слизової порожнини рота. А в клітинах уражених диспластичними процесами – відсутнє.

okulyary3

 

Ось так виглядає огляд пацієнта при скринінку онкопатології.

okulyary4

Він триває всього 60 секунд, не потребує додаткових речовин та приладів крім світла фотополімерної лампи.

При опроміненні слизової  синьо-фіолетовим світлом довжиною хвилі 440-490 нм (світло фотополімерної лампи) виникає явище аутофлюоресценції завдяки тому, що так звані флюорофори збуджуються і випромінюють зелене світло довжиною хвилі близько 515 нм.

okulyary13

Через неоангіогенез, дисплазію і порушення позаклітинного матриксу уражена неопластичними процесами слизова не АУТОФЛЮРИСЦУЄ, тому малігнізовані ділянки будуть виглядати темними плямами на фоні флюоресцюючої слизової оболонки порожнини рота.

okulyary16

При гіперкератозі уражена ділянка світится яскравим світлом. Якщо гіперкератоз є проявом раку ротової порожнини, то навколо ураженої ділянки бачимо смужку темного кольору.

okulyary5

 


 


Візуальний огляд порожнини рота неозброєним оком може виявити лише невелику частину спектральних характеристик, що відрізняють здорову тканину від хворої. А використання окулярів GOCCLES дає можливість виявляти ракові ураження в ротовій порожнині, невидимі для неозброєного ока.

okulyary12

 

okulyary15

 

Скринінг слизової оболонки порожнини рота на наявність дисплазій, ракових уражень і рецидивів з допомогою окулярів GOCCLES проводиться в медичному центрі «Медхауз».

Звертаємо увагу, що окуляри GOCCLES не є основним метод підтвердження онкологічного діагнозу. До основних відносяться патогістологічне та імуногістохімічне  дослідження.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.