Блог

Мамолог у МЦ «МЕДХАУЗ»

31 груд.

Особливості діагностування та лікування захворювань молочних залоз

Захворювання молочних залоз бувають трьох видів:

- запальні

- дисгормональні

- пухлинні

Як і в будь-якому органі, в молочній залозі може виникати запальний процес через різні чинники. Це може бути звичайна інфекція чи інфекція, яка приєднується внаслідок застою молока.

Запальне захворювання - це мастит. Він поділяється на лактаційний (пов’язаний з лактацією в період годування) і нелектаційний.

Якщо захворювання переходить в гнійну фазу, то лікування відбувається хірургічним шляхом. Якщо на стадії інфільтрації, тоді консервативним.

Дисгормональні захворювання – кисти, ціла група станів (фіброзні зміни), які призводять до змін молочних залоз під впливом зміни гормонального фону жінки. Це може відбуватися як через гінекологічні захворювання, так і через захворювання щитоподібної залози та зміни психоемоційного стану жінки.

Пухлинні захворювання  теж часто супроводжуються дисгормональними змінами, або дисгормональні зміни можуть передувати пухлинним захворюванням.

Відтак, кожній жінці раз на рік варто проходити УЗД і огляд в мамолога. Навіть, якщо її нічого не турбує.

Неінвазивна діагностика – діагностика, яка проводиться за допомогою клінічного огляду.

Допоміжні методи:

- УЗД молочних залоз (підходить для всіх вікових груп)

- мамографія (для жінок після 50 років та можливо і після 35, але при наявності клінічних ознак).  З профілактичною метою обстеження здорових жінок за допомогою мамографії показано  після 50.

Інвазивна діагностика - трепанобіопсія, пункційна біопсія.

В медичному центрі «Медхауз» можна пройти увесь спектр досліджень. Також здійснюємо різні види лікування, в тому числі й оперативне, видаляємо фіброаденоми, лікуємо запальні захворювання.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.