Блог

Хронічний трихомоніаз: причини, ускладнення, лікування

07 серп.

На сьогоднішній день хронічний трихомоніаз є найпоширенішим захворюванням, що передається статевим шляхом. За статистикою, у світі налічується понад 170 мільйонів хворих на хронічний трихомоніаз. Його збудником є найпростіший одноклітинний організм, що «живе» тільки в сечостатевих органах людей.

 

Виділення при трихомоніазі можуть бути зеленувато-жовтими, пінистими. Але здебільшого захворювання протікає без будь-яких суб'єктивних відчуттів. Клінічна картина запального процесу при трихомоніазі схожа до інших ЗПСШ, але менш виражена, тому хворі нечасто звертаються до лікаря. При цьому хвороба переходить в хронічну форму та викликає ускладнення.

Хронічний трихомоніаз клінічно себе практично не проявляє. Передається в більшості випадків статевим шляхом. Але існує і фактор побутового зараження та можливість передавання бактерії від матері до дитини при народженні.

Про особливості цього захворювання розповіла лікар-гінеколог медичного центру «МЕДХАУЗ» Олена Бартловська.

«В більшості випадків трихомонаду не діагностуємо під час звичайних обстежень. Все через те, що ця бактерія дуже змінилась за останні десятиліття, а особливо тоді, коли ми широко почали застосовувати антибіотики в різних сферах діяльності і у всіх галузях медицини. Відповідно, вона абсолютно змінила свою структуру», - говорить лікар-гінеколог.  

Тому дуже часто жінки зустрічаються з такими інтимними проблемами, які є постійними, тривалими та не піддаються лікуванню. При цьому не розуміють, як діяти в таких ситуаціях.

«Виділення можуть повернутися відразу після лікування. Не завжди вони мають запах і не завжди, якщо білизна не біла, можна побачити, що вони жовтувато-зеленуватого кольору», - каже Олена Бартловська.

Хронічний трихомоніаз може стати причиною непліддя у чоловіків та жінок.

«Трихомоніаз ми діагностуємо у багатьох пар, які до нас звертаються з непліддям. Ця бактерія спричиняє хронічний ендометрит, тобто хронічне запалення слизової оболонки матки, що  не дозволяє імплантуватися плідному яйцю. Можливий також розвиток злукового процесу в органах малого тазу, тобто непрохідність труб, з’являються злуки між трубами і яйниками, між яйниками і маткою. За рахунок цього труби міняють своє положення, вони покручені і  це теж  є одним із елементів непліддя. В цьому випадку, якщо сперматозоїд і зустрічається з яйцеклітиною, то є ризик позаматкової вагітності. Втім частіше йде мова про ризик непліддя. Адже через труби, які запаяні злуками, сперматозоїд не може пройти», - розповідає гінеколог.

Діагностика хронічного трихомоніазу

Довготривале лікування виділень чи непліддя є причинами зробити бактеріальний посів.

«В більшості випадків, при зборі анамнезу, коли пацієнт розповідає, що довго лікує виділення чи  пара лікує непліддя, і при цьому у них все гаразд: гормональний  фон в жінки відповідає її фазі циклу, віковій нормі, спермограма в чоловіка добра і немає ніяких факторів, які б могли відповідати за ненастання вагітності. В таких випадках ми беремо бактеріальний посів. Метод абсолютно простий, але довготривалий в роботі. Бактерію сіють в матеріальне живильне середовище і впродовж двох тижнів чекають чи бактерія виросте, чи не виросте. При цьому необхідно отримати  і антибіотикограму - перелік антибіотиків, до яких бактерія має чутливість», - каже Олена Бартловська.

Лікар-гінеколог відзначає, що лікується трихомоніаз досить важко і довготривало.

Через стійкість бактерії до препаратів, є ймовірність повторення курсу лікування. Трихомонада досить велика, тому може містити в собі й інші бактерії. Такі як уреаплазма, мікоплазма, хламідії. Відтак лікування повинно бути комплексним.

Олена Бартловська розповідає, що трихомонада не завжди викликає непліддя. Втім 30% пар, які звертаються за допомогою, мають саме цю проблему.

Як трихомонада впливає на чоловіче здоров’я?

Трихомонада вражає сперматозоїди і вони втрачають свою рухливість. Відповідно, їх якість стає гіршою, зменшується частота настання вагітності.

Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.