Блог

Все, що потрібно знати про колоноскопію

24 лип.

Лікар-ендоскопіст медичного центру «МЕДХАУЗ» Тарас Беркій розповів, що таке колоноскопія, кому вона призначається, що дігностує та як успішно підготуватися до цієї процедури.

Що таке колоноскопія?

Колоноскопія – це один із малоінвазивних методів лікувально-діагностичної маніпуляції, основною функцією якого є обстеження товстого кишечника, а саме сліпої, ободової, сигмовидної та прямої кишок.

Проводиться колоноскопія за допомогою спеціальних апаратів (колоноскопів). Клініка «Медхауз» забезпечена відеоколоноскопічною стійкою фірми «Olympus».

Кому призначається колоноскопія?

Пацієнтам, які скаржаться, в першу чергу, на болі в животі (спазми, коліки). Найчастіше пов’язані з процесом випорожнення. Цей вид обстеження призначається також пацієнтам, які скаржаться на здуття живота та мають розлади з випорожненням, такі як пронос  або тривалі закрепи. Окрім того, тим, у кого є патологічні виділення, домішки у стільці: слиз, кров.

Також призначається пацієнтам, які невмотивовано втрачають вагу.

Колоноскопія входить і до передопераційної діагностики (коли потребується оперативні втручання з приводу гінекологічних, проктологічних, урологічних захворювань, при паталогіях судин нижніх кінцівок), щоб виявити чи немає патології товстого кишечника,  яка може провокувати захворювання.

Як правило, скеровують на колоноскопію гастроентерологи, абдомінальні хірурги та проктологи. Також це можуть робити терапевти, лікарі загальної практики, урологи, інфекціоністи.

Що діагностує колоноскопія?

В першу чергу, аномалії розвитку кишківника. Може  також виявити  функціональні розлади товстого кишківника або патології запального характеру. Основна функція цього обстеження  - виявлення онкозахворювань, як доброякісних, так і злоякісних пухлин товстого кишківника.

В ході колоноскопії, якщо виявляються ряд паталогій, які піддаються лікуванню ендоскопічно, відбувається видалення доброякісних новоутворів невеликих розмірів. При великих розмірах потрібне хірургічне втручання.

Як готуватися до колоноскопії?

Щоб маніпуляція була максимально якісно проведена, має велике значення правильна підготовка пацієнта до обстеження. Саме цьому у МЦ «МЕДХАУЗ» приділяють велике значення і увагу.

Зазвичай, пацієнти за тиждень до обстеження переводяться на безшлакове харчування. Тобто повністю виключається важка їжа (смажене, копчене, консервації). Обмежується вживання їжі багатої на рослинну клітковину (бобові, буряк, морква, кріп, петрушка і каші). Харчування має бути легким, яке добре засвоюється.

Для пацієнтів, які мають хронічні закрепи, рекомендують за 3-7 днів, в залежності від виду закрепу, попередньо пропити проносні засоби.

Пацієнтам, в яких больовий синдром у животі, рекомендуємо протягом даного періоду попити спазмолітичні середники.

Чи обстеження є безболісним та скільки часу триває?

Обстеження є безболісним. Можливо, з незначним помірним дискомфортом. Зазвичай, сам огляд триває 20-30 хв. Однозначно, якщо є потреба в додаткових маніпуляціях або проводиться операція, то час обстеження подовжується.

Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.