Блог

Вакцинація – найкращий захист ваших дітей

16 бер.

Стандартний календар профілактичних щеплень, офіційно затверджений МОЗ, є загальновідомим. Втім багаторічна антипропаганда імунізації привела до того, що батьки часто побоюються робити дитині ту чи іншу вакцинацію.

Лікар-педіатр МЦ «МЕДХАУЗ» Мирослава Сютрик розповіла про тонкощі імунізації дітей і розвінчала численні міфи щодо неї.

Отож, вакцинація – це введення антигенного матеріалу, який створює імунітет до інфекційної хвороби, запобігає зараженню або послаблює його негативні наслідки.

Мирослава Сютрик наголошує, що вакцинованими обов’язково мають бути всі здорові діти, які не мають протипоказів.

Протипоказами до вакцинування є:

  • серйозні алергічна реакції (набряки, відчуття задухи, непереносимість курячого білка);
  • гостра фаза інфекції (період температури);
  • ВІЛ-інфіковані, онкохворі діти в період лікування.

Харчова алергія, атопічний дерматит не є протипоказами до вакцинації.

«Якщо, до прикладу, дитина перенесла захворювання, то перед вакцинацією мама впродовж тижня повинна вимірювати їй температуру. Під час прийому дитину оглядає лікар, теж вимірює температуру. Якщо все гаразд – вакцинуємо», - розповідає Мирослава Сютрик.

Як готуватися до вакцинації?

Мирослава Сютрик наголошує на трьох складових! Це прогулянки на свіжому повітрі, здорове харчування і неодмінно хороший настрій.

Під час прийому лікар має виміряти температуру, запитати як спить, їсть дитина; слухає легені, дивиться горло.

Перед вакцинацією не потрібно приймати  антигістамінні  препарати.

«Раджу матусям випити м’ятного чаю для заспокоєння J Адже вакцинація – це цілком нормальна процедура, яку необхідно виконати, щоб в старшому віці не лікуватися від серйозних захворювань», - каже педіатр.

Наші дії після вакцинації

Після введення вакцини, батьки з дитиною 30 хвилин мають посидіти в приміщенні, де робили імунізацію. Робиться це для того, аби убезпечити дитину від запаморочення, яке може спричинити хвилювання. І все, нічого більше!

«Я завжди кажу – зробили вакцинацію і забули про неї. Можна йти гуляти, у школу, садочок. Можна приймати душ», - наголошує лікар.

Яких реакцій можна очікувати?

Є місцеві реакції, які допускаються: в місці ін’єкції почервоніння, біль, відчутне ущільнення.

Це нормальна реакція. Не потрібно робити примочки, розтирання. До двох тижнів вузлик сходить.

Місце ін’єкції може боліти до 3 днів.

Якщо вакцинація проводиться в ніжку, то дитина може важко ступати на неї. Якщо вакцинують у руку, дитину може вона боліти. Але такий стан не несе небезпеки.

Після комплексної вакцини КПК (кір, краснуха, паротит) може з’являтися з 3 до 7 доби висипка. Також можливі перші 2-3 доби високогарячкові стани. В такий період варто давати дитині багато пити.

Окрім вакцинації, яка входить в календарний план, Мирослава Сютрик радить вакцинувати дітей від пневмококової інфекції (менінгіт, отит). Особливо тих, які часто хворіють пневмоніями.

Від вітрянки варто вакцинувати дітей, які ще не перехоріли, але мають тривале лікування і їм не варто хворіти цією недугою. Також імунізацію від вітрянки треба провести і жінкам, які планують народжувати дітей.

Необхідно вакцинуватися  і від грипу, каже педіатр. Людина, яка не вакцинувалася жодного разу, має це зробити двічі: до епідемії і після неї. Щороку ревакцинація проводиться в літньо-осінній період (серпень-жовтень).

Чи варто хвилюватися щодо якості вакцини?

Незважаючи на виробника, чи французька, бельгійська вакцина, чи індійська, вона вся необхідна. Адже є діти, яким варто підсилити імунітет саме індійською вакциною, яка містить сильніший, не такий очищений вірус.

Поряд з цим Мирослава Сютрик звертає увагу і на необхідності дотримання лікарем правильної техніки при вакцинації. До прикладу, при вакцинуванні від кору треба уникати контакту спирту з вакциною.

«Найкращий захист, який ви можете дати своїй дитині – це вакцинація! Наші діти контактують з людьми зі всього світу, їздять в інші країни, ми не знаємо, що там на них чекає. А, до прикладу, віруси поліомієліту, правцю можна підхопити всюди. Ці інфекційні захворювання викликають дуже сильні болі  і аж до летальності. Правець може спричинити настільки сильний спазм м’язової системи, що кістки ламаються як кришталь. А поліомієліт впливає на нервову систему дитини, внаслідок цього вона не може вільно дихати. Тож не сподівайтеся на щасливий випадок, а надійно захистіть своє чадо», - розповідає Мирослава Сютрик.

Будьте здорові!

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.