Блог

Лікування раку шийки матки у МЦ «МЕДХАУЗ»

16 бер.

Рак шийки матки – онкологічне захворювання, яке виникає внаслідок патологій шийки матки.

Лікар-гінеколог МЦ «МЕДХАУЗ» Олена Бартловська розповідає, що за статистикою, щорічно рак шийки матки діагностують у 5 тисяч українок. У структурі всієї онкології цей тип  займає 5 місце, у жінок – 2 місце після раку молочної залози.

Онкологія шийки матки розвивається на основі доброякісних фонових захворювань:

  • ерозія;
  • цервіцит;
  • дисплазія (легка, середня і важка форми).

Власне наступним етапом після важкої форми дисплазії, яка лікується уже онкогінекологом, є опосередкований, обмежений рак.

Причини захворювання

Причиною захворювання шийки матки є інфекційні збудники, зокрема, вірус папіломи людини.

Він передається виключно статевим шляхом, а його носіями є близько 35 % жінок.

Поширенню вірусу папіломи людини сприяє неконтрольоване і незахищене статеве життя.

«Проблема в тому, - каже Олена Бартловська, - що вірус папіломи людини не має специфічного лікування, яке дійсно вбивало би його. Існує лише терапевтична група препаратів, які є імуномодуляторами, що примушують організм самотужки знищувати вірус».

Наразі в МЦ «МЕДХАУЗ» пацієнтки можуть пройти скринінг на 21 тип високоонкогенних вірусів папіломи людини.

Профілактика захворювань шийки матки

Перш за все, це відсутність безладного статевого життя та використання механічних засобів контрацепції.

Профілактикою раку шийки матки є і вакцинація. Вона показана дівчаткам з 9 до 13 років, які не живуть статевим життям. В такому випадку вона проводиться двічі.

Пацієнти, які почали статеве життя, повинні вакцинуватися тричі.

Присутність вірусу папіломи людини не є протипоказом до вакцинації.

Аби вберегти себе від онкології, кожна жінка повинна щороку приходити на огляд до гінеколога. І не пізніше, аніж через два роки від моменту початку статевого життя.

Під час огляду лікар  може візуально побачити зміни на шийці матки.

В МЦ «МЕДХАУЗ» будь-який гінекологічний огляд включає кольпоскопію, тобто огляд шийки матки під мікроскопом з використанням певних проб, які можуть виявити мінімальні зміни на шийці і попередити подальший розвиток захворювання.

Також варто зробити скринінг на вірус папіломи людини на 16, 18 типи, при потребі на 21 тип високоонкогенних вірусів, які мають клінічне значення для розвитку патології шийки матки.

Обов’язково раз на два роки робити Пап-тест.

При потребі спеціалісти призначають і рідинну цитологію – метод, який полягає у більш розширеному цитологічному огляді мазка і розширеному описі, коли є ситуація, яка потребує  детальнішого визначення тактики ведення пацієнта.

Підступна хвороба

Через те, що шийка матки не має больових рецепторів,  ерозії, дисплазії і навіть ранні стадії раку не проявляються больовими відчуттями чи патологічними виділеннями.

Кров’янисті або рожево-сукровичні виділення з’являються при раку шийки матки ІІ і ІІІ ст., а вже ІV стадія може супроводжуватися  кров’янисто-гнилисними виділеннями.

Отож більшість передонкологічних захворювань діагностуються в ході огляду, адже жінка не відчуває ані болі внизу живота, ані дискомфорту під час статевого акту.

Лікування

Лікування шийки матки в МЦ «МЕДХАУЗ» проводиться за допомогою радіохвильової терапії (апарат німецького виробництва ОPEL). Такий метод допомагає провести радіохвильову ексцизію шийки матки, тобто забрати зміни на патологічних ділянках, які в подальшому можуть привести до онкології.

Таким чином лікуються псевдоерозії, дисплазія.

Якщо в жінки дисплазія ІІ і ІІІ ст., то в умовах операційної проводиться конізація шийки матки – видаляється більш ширша патологічна ділянка. В такому випадку завжди гістологічно підтверджується чи присутня онкологія.

При наявності раку шийки матки пацієнти МЦ «МЕДХАУЗ» мають можливість консультуватися у спеціалістів Національного інституту раку. Уже після цього обирається тактика відносно оперативного лікування, яке можна проводити на базі МЦ «МЕДХАУЗ».

ВАЖЛИВО!

В МЦ «МЕДХАУЗ» можна пройти весь перелік лабораторних і інструментальних досліджень для підготовки пацієнтів до оперативного втручання відносно онкологічних захворювань шийки, тіла матки, яйників, легень, щитоподібної залози, черевної порожнини, грудної клітини.

Є можливість консультації з провідними фахівцями Національного інституту раку, а також оперативного лікування на його базі та на базі МЦ «МЕДХАУЗ».

МЦ «МЕДХАУЗ» дає можливість включати пацієнтів у безкоштовні програми ІІІ фази клінічних досліджень.

Що це означає? ІІІ фаза клінічних досліджень побудована на тому, що ефективність препаратів відносно певних захворювань вже доведена. Ці препарати є дороговартісними. Втім пацієнти МЦ «МЕДХАУЗ», які підлягають під певні критерії клінічних досліджень, мають можливість  пройти безкоштовне лікування. Йдеться про рак легень, неоперабельний рак печінки, коли не було жодної терапії чи оперативного втручання, ІV стадія раку молочної залози.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.