Блог

Холецистит – хвороба, яку небезпечно запускати

11 лют.

Лікування запалення жовчного міхура в МЦ «МЕДХАУЗ»

Здебільшого пацієнти звертаються до хірурга не в плановому порядку, а в екстрених ситуаціях, буквально на межі життя і смерті. Адже холецистит (або жовчнокам'яна хвороба, запалення жовчного міхура ) – це не просто хвороба, а міна уповільненої дії, яку носять в собі люди, що страждають цією недугою.

Підступний орган

Жовчний міхур в організмі людини відіграє роль резервуара для накопичення  і відстоювання в ньому жовчі. Вона під час споживання їжі надходить в дванадцятипалу кишку і бере участь в процесі травлення. Однак з різних причин в цьому органі можуть утворюватися камені.

На жаль, немає жодного іншого, крім хірургічного, способу боротьби з цією хворобою. І лікування препаратами жовчних кислот, і введення в жовчний міхур (через прокол) спеціальних хімічних речовин, і дроблення каменів ультразвуком (літотрипсія) не призводять до одужання.

Навіть, якщо в жовчному міхурі утворився всього один камінчик - це означає, що орган уже ніколи не зможе справлятися зі своєю функцією як раніше.

Тому наразі основний метод лікування калькульозного холециститу - це операція з видалення всього жовчного міхура (холецистектомія).

Грізний сценарій

Каміння в жовчному міхурі можуть якийсь час і не турбувати свого господаря (в медицині таке явище називають «камененосійство»). Але, на жаль, набагато частіше їх рух призводить до запалення стінки жовчного міхура (холециститу).

До запального процесу може приєднуватися і бактеріальна інфекція - виникає гострий холецистит, який вимагає термінового оперативного лікування.

Особливо небезпечно, якщо камінь закупорює жовчний протік. При цьому виникають жовтяниця, озноб, біль. Це наслідки швидкого руйнування печінки. Закупорюючи протоку, камені впливають на відтік секрету з підшлункової залози, через що відбувається смертельно небезпечна недуга - гострий панкреатит. Це означає тільки одне - пацієнт спізнився з операцією.

Зрозуміло, не факт, що камені в жовчному міхурі обов'язково «заговорять», але якщо це трапиться, хорошого чекати не доводиться, особливо якщо це станеться десь далеко від дому, а то і в чужій країні. Тому краще не чекати небезпечної розв'язки.

До речі, кількість каменів у розвитку хвороби теж не має ніякого значення. Навіть один-єдиний камінь в жовчному міхурі може призвести до досить серйозних наслідків. Маленький розмір конкремента теж не повинен заспокоювати. Адже якраз саме такі камені найнебезпечніші, оскільки вони можуть застрягти в протоці.

Без шрамів і болю

Видалення по суті вже непотрібного жовчного міхура - холецистектомія – у МЦ «МЕДХАУЗ» проводиться максимально щадним способом, за допомогою лапароскопії, всього через 3-4 проколи на тілі.

Через лічені години після операції хворий вже може встати, а через 2 дні відправляється додому. При цьому, шрамів після втручання майже не залишається, лише ледве помітні сліди від проколів. Ніяких обмежень після операції теж не передбачається.

Звичайно, зловживати жирними стравами і алкоголем не варто, але це не корисно не тільки для прооперованих, але і для всіх інших людей. Якість життя хворих після холецистектомії нітрохи не погіршується - просто жовч вже не відстоюється в міхурі, а безпосередньо проступає в дванадцятипалу кишку.

Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.