Блог

Вузлові утворення щитовидки – як не допустити онкології. Роль тонкоголкової пункційної біопсії

04 груд.

Патологія щитовидної залози, після цукрового діабету, на Прикарпатті за поширенням займає друге місце серед захворювань в ендокринній системі. Найперше це обумовлено проживанням в передгір’ї Карпат, йдеться про йододефіцит. Окрім цього, присутній і генетичний фактор.

Одним із захворювань щитовидної залози є вузлові утворення.

Тиреоїдні вузли – це тверді чи наповнені рідиною утворення, що формуються в щитовидній залозі.

Небезпека вузлових утворень щитовидки  в тому, що больових відчуттів при такому захворюванні немає.

Вузловий зоб можна виявити абсолютно  випадково при  пальпації, до прикладу, коли приймаєте душ чи оглядаєте себе в дзеркалі ( в ділянці передньої поверхні шиї утворився вузлик).  А при ковтанні твердої їжі чи води можливе відчуття попирхування.

Ці симптоми можуть бути  пов’язані з патологією щитовидки. Тож пацієнту варто звернутись до сімейного лікаря, а далі – до ендокринолога.

Утворення, яке ви виявили, може бути звичайним вузловим зобом, який пов’язаний з йододефіцитом. Також цей вузол може бути і раковим утворенням, або мати атипові зміни, які можуть спричинити розвиток раку щитоподібної залози.

Спеціалісти МЦ «МЕДХАУЗ» наголошують – походження вузла щитоподібної залози ніколи достеменно не можна дізнатися при візуальному, пальпаторному  огляді і навіть при УЗД.  

Кінцевий діагноз  можна зробити тільки завдяки тонкоголковій пункційній біопсії!!! Це діагностична процедура, яку застосовують для клінічної оцінки підозрілих новоутворень.

Аби оцінити вузол, спеціалісти МЦ «МЕДХАУЗ» використовують методику THIRADS. Лише після цього ендокринолог  може зробити висновок щодо доцільності  пункційної біопсії.

Те, що пункційна біопсія  може зашкодити стану здоров’я, спровокувавши ріст звичайного вузла і переродити його в рак, є МІФОМ.

Така процедура є швидкою та безболісною.

Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.