Блог

Успішне лікування пацієнтки з кістою бартолінової залози

15 черв.

Бартолінова залоза знаходиться в присінку піхви. Її функція - зволожувати вхід в піхву при статевому збудженні. Завдяки цій залозі в жінки з’являються прозорові слизові виділення, які пом'якшують статевий акт. Причиною закупорювання залози можуть стати здебільшого інфекційні захворювання. Як наслідок, слиз накопичується у залозі, але не виходить. Вміст такої кісти може бути як слизовий так і гнійний, все залежить від причини запалення. В такому випадку залоза збільшується. Вона може бути розміром з горошину чи навіть куряче яйце. Супроводжується захворювання півищенням температури тіла, болем в промежині, неможливістю сідати. А про статеве життя вже навіть і не йдеться.

Саме з такою проблемою до спеціалістів МЦ «МЕДАУЗ» звернулася 25-річна іванофранківчанка Людмила. Лікар-гінеколог Олена Тарасівна Бартловська розповідає, жінка на першому прийомі була страшенно виснажена та пригнічена. Адже до цього зі своїм захворюванням вона уже тричі зверталася до різних медиків. Однак після таких відвідин її проблема не лише не зникла, але й поглибилася.

«Якщо проблема не вирішена радикально, інфекція не пролікована, то киста знову буде набирати, знову буде рецив. Для цього достатньо стресу чи переохолодження», - розповідає Олена Тарасівна.

За третім разом медики запевнили Людмилу, що вони повністю забрали кісту бартолінової залози з капсулою і самою залозою.

Однак виявилось, що під час цього останнього втручання, медикам не лише не вдалося вилущити кісту з капсулою, вони ще й відрізали частину малої статевої губи Людмили. А разом з тим частину приєднання малої статевої губи до великої взагалі не зашили. Цей шматок просто залишили і він жив своїм життям. Від попередніх хірургічних втручань у жінки залишився рубець на рубці.

Психологічна травма Людмили полягала в тому, що основне захворювання їй так і не пролікували, адже після операцій залишилася і кіста, і залоза. Та ще й після себе медики залишили жахливий дефект тканин лівої малої статевої губи.

Що зробили у МЦ «МЕДХАУЗ»? Виявили причини бартолініту ( це була хронічна форма трихомоніазу). Пролікували його, в «холодний» період прооперували Людмилу: вилущили кісту, забрали залозу. Окрім цього, нам вдалось зробити хірургічну реконструкцію малої статевої губи. Її пришили до основи, оновили краї, повністю оновили її естетичний стан. Статеві губи отримали анатомічно здоровий вигляд. Жінка повернулася до повноцінного життя всього за місяць!

«Я була виснажена постійними запальними процесами. Кіста постійно відкривалася сама. Я про це вже знала, адже відчувала симптоми. Вона набирала до розміру курячого яйця і тріскалася. Я не могла займатися спортом, подорожувати. Що вже говорити про статеве життя. Лікування у МЦ «МЕДХАУЗ» мене, без перебільшення, повернуло до життя. Моя проблема, з якою я ходила по лікарях 2 роки, вирішилася практично одномоментно. Я позбулася комплексів у статевому житті і просто розцвіла як жінка», - розповідає Людмила.
Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.