Блог

Гігрома, що це за новоутворення, методи діагностики та лікування

29 вер.

Гігрома - це пухлиноподібне новоутворення, яке є накопиченням синовіальної рідини суглоба.

Найчастіше утворюється на тильній стороні кисті, та в області суглобів ніг (колінних і гомілковостопних). Але може з’являтися також на долоні або в області пальців. Гігрома є доброякісним утворенням і при малих розмірах видалення гігроми обумовлено тільки косметичним дискомфортом. При збільшенні утворення можуть виникати болі, викликані тиском гігроми на нервові стовбури або на артерії. Гігрома не перероджується в ракову пухлину, не гноїться, але самостійно не проходить.

Причини виникнення гігроми?

Поява гігроми викликана підвищеним тиском в суглобі і слабкістю суглобової капсули, яка утримує синовіальну (суглобову) рідину. Стінки капсули розтягуються і утворюється мішкоподібна порожнина, заповнена синовіальною рідиною. Ця порожнина пов’язана з основною капсулою, тому при зниженні тиску в суглобі або при застосуванні стягуючої пов’язки пухлина може зменшуватися в розмірі. Але без оперативного втручання гігрома рецидивує.

У рідкісних випадках утворення може ставати самостійним, якщо сполучний канал закривається рубцевою тканиною. В такому випадку видалити гігрому можна шляхом відкачування синовіальної рідини. Але визначити ефективність даного методу лікування може тільки лікар.

Слабкість суглобової капсули може бути наслідком різноманітних причин:

  • генетична схильність;
  • наслідки травми;
  • наслідки попереднього запалення.

До підвищеного тиску особливо схильні суглоби ніг, що несуть основне навантаження тіла – колінні і гомілковостопні суглоби. Утворення гігроми на кистьових суглобах і променезап'ясткових суглобах частіше за все пов’язане з професійною і спортивною діяльністю. Але нерідко причиною можуть стати робота на клавіатурі, носіння важких сумок і інші тривалі навантаження.

Симптоми і діагностика

Основний симптом – наявність об'ємного утворення відповідної локалізації. Іноді воно супроводжується болем, особливо сильним, коли зростаюча кіста здавлює розташовані поруч нервові закінчення. Паралельно виникає порушення чутливості шкіри в зоні іннервації відповідного нерва.

Іноді з'являється порушення рухливості відповідного суглоба. Зазвичай це пов'язано з больовими відчуттями, що виникають при рухах.

Зазвичай хірургу досить візуального огляду для того, щоб припустити гігрому. Але слід також провести додаткову діагностику, щоб виключити інші патології. Досить УЗД суглоба і м'яких тканин, пальпації, іноді потрібно біопсія. В рамках підготовки до операції фахівець також призначить лабораторні аналізи, ЕКГ та інші методи оцінки загального стану здоров'я.

Лікування гігроми

Терапевтичні методи лікування гігроми призводять до рецидиву в 90% випадків. Після хірургічного видалення гігроми спостерігалося її повторне утворення менш ніж в 15%. Тому видалення гігроми лежить в області амбулаторної хірургії.

У медичному центрі «Медхауз» операція проводиться малоінвазивним методом з використанням.

Порядок проведення операції

Чим раніше ви позбавитеся від гігроми, тим простіше буде проходити втручання.

Операція проводиться під місцевим знеболенням і займає не більше пів години. При такому втручанні не потрібна госпіталізація - відправитися додому можна вже в цей же день.

Видалення гігроми на руці або нозі передбачає невеликий розріз шкіри. Спеціаліст отримує доступ до пухлини і повністю видаляє її. Важливо видалити патологічні тканини повністю, щоб виключити рецидив хвороби. На м'які тканини накладаються шви, що розсмоктуються.

Кістозну пухлину суглоба також видаляють за допомогою лазерних технологій. У цього методу є вагома перевага: відсутність інструменту, який безпосередньо контактує з тканинами. Вплив лазерного променя дозволяє позбутися від патологічного утворення, одночасно запаюючи судини та дезінфікуючи рану. Це дозволяє запобігати інфікуванню і кровотечі.

Відновлювальний період

Після операції фахівець розповість про те, як часто потрібно буде відвідувати процедурний кабінет для перев'язок, якщо це буде потрібно. На оперовану область накладається фіксувальна лангета або ортез. Компресійну пов'язку необхідно міняти відповідно до рекомендацій.

Протягом 2-3 тижнів необхідно обмежити навантаження на суглоб. До силових видів спорту можна буде повернутися тільки через 8 тижнів. Лікар призначить комплекс вправ для відновлення функції суглоба і поліпшення кровообігу.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.