Блог

Пластика грудей

14 вер.

Причин для того, чому вам може знадобитися пластика молочної залози, може бути велика кількість, починаючи від бажання носити глибоке декольте і закінчуючи необхідністю її поновлення після народження, хвороб і операцій. Попри причини, пластика молочних залоз може розглядатися з різної сторони питання.

Збільшення грудей або маммопластика – операція, спрямована на збільшення форми і розміру жіночих молочних залоз за допомогою введення імплантатів або власного жиру пацієнта (ліпофілінг грудей).

Показання для маммопластики:

 • Маленькі, недостатньо розвинені за об’ємом груди.
 • Постлактаційна атрофія молочних залоз.
 • Косметичні, вроджені дефекти грудей (реконструктивна маммопластика).
 • Асиметрія молочних залоз.
 • Загальні протипоказання: мастопатія, онкологічні, серцево-судинні, гострі інфекційні захворювання, хронічна гіпертонія, захворювання щитоподібної залози, цукровий діабет, порушення згортання крові, вік пацієнта менше ніж 18 років, сильне ожиріння тіла, запланована вагітність, недавня лактація.

Протипоказання до маммопластики.

Операція протипоказана неповнолітнім пацієнткам, а також жінкам з новоутвореннями молочних залоз, системними захворюваннями або хронічними хворобами в стадії загострення. Упевнитися в тому, що стан здоров'я пацієнтки задовільний, дозволяють попередні обстеження перед операцією. У більшості випадків, протипоказання не є абсолютними, і після їх усунення пацієнтці може проводитися успішна операція.

Особливості та види імплантатів.

Хірургічне збільшення грудей відбувається за допомогою імплантатів (імплантів) або ендопротезів молочних залоз. Імплантати поділяють в залежності від форми, об’єму, проєкції, наповнювача, текстури поверхні.

За формою імплантати бувають круглі та анатомічні (каплевидні). Круглий імплант робить більш наповненим верхній полюс молочної залози. Анатомічний імплант має форму краплі та надає молочній залозі більш натуральну форму.

За наповнювачем імплантати бувають:

 • З силіконовим гелем – заповнені висококогезівним гелем. Він має пам’ять форми, при розриві оболонки не розтікається. Такі імпланти ставлять з довічною гарантією, оскільки з часом вони не деформуються.
 • З фізіологічним розчином – заповнені сольовим фізіологічним розчином, завдяки чому операцію роблять через менший розріз. Згодом ці імпланти підлягають заміні, через те, що втрачають форму.
 • З біосумісним гелем – заповнені природним полімером, що одержують з целюлози, який при розриві імпланта швидко всмоктується і безслідно виводиться з організму.
 • Існують грудні ендопротези з гладкою і текстурованою поверхнею оболонки. Останні знижують ризик розвитку капсулярної контрактури – коли фіброзна капсула, що виникає природним чином навколо імпланта, стає дуже щільною і починає його здавлювати, що може спричинити деформацію контуру грудей. При текстурованому імпланті капсула вростає в текстуру його оболонки.

Розташування імплантатів.

 • Найпоширеніші місця, куди поміщають імплантати молочної залози під час збільшення грудей:
 • Ретромаммарний простір (під залозою). Таке розташування ендопротеза не порушує цілісності молочної залози, що виключає можливість розвитку патологій.
 • Зона під великим грудним м’язом. Це найбільш прийнятна зона для дуже худих пацієнтів, оскільки, якщо їм вводити імплантати безпосередньо під залозою, то вони будуть сильно відчутні через шкіру.

Доступи (розрізи, через які вводять ендопротези):

 • Періареолярний доступ (навколо сосково-ареолярного комплексу) – розріз здійснюють по нижньому контуру ареоли, тому рубці після операції не помітні. Недолік цього доступу в тому, що порушується цілісність тканини молочної залози. Це може привести до ускладнень при годуванні груддю. Таку техніку використовують для жінок, які народили.
 • Пахвовий доступ – виконується під грудним м’язом, в основному для тих пацієнтів, у яких підшкірна жирова клітковина не виражена.
 • В інфрамаммарній складці – в складці під грудьми – найзручніший спосіб, що дозволяє проводити візуальний контроль і забезпечує максимальну надійність та передбачуваність результатів.
 • Через розріз на животі – застосовують під час проведення абдомінопластики (пластики, підтяжки живота).

Як відбувається пластика грудей в МЦ «Медхауз»?

Корекція естетичних недоліків грудей в клініці починається з попередньої консультації пластичного хірурга, яка полягає в огляді пацієнтки, аналізі скарг, вимірі грудної клітини. За результатами огляду хірург пропонує найбільш відповідний метод, з урахуванням побажань пацієнтки та її індивідуальних особливостей.

Після попередньої консультації необхідно здати пакет аналізів та обстежень, необхідних для того, щоб виключити наявність будь-якого роду протипоказань у пацієнтки. 

Чого очікувати після збільшення грудей?

24 години після операції. Після операції може виникнути відчуття хворобливості, втоми, нудоти, дискомфорту в грудях, з’являється гіперчутливість або, навпаки, спостерігається втрата чутливості в грудях. Можна помітити набряк і синець, які з часом зникнуть.

Після операції потрібно декілька годин, щоб відпочити в хірургічній післяопераційній кімнаті, поки анестезія повністю не пройде. Вкрай важливо, щоб пацієнта відвіз додому член родини або друг, який буде продовжувати допомагати та піклуватися ще кілька днів. Лікар може також призначити болезаспокійливі та розслабляючі м`язи препарати для додаткового комфорту.

5-7 днів після операції. Після першого тижня можливе збереження відчуттів невеликого болю і дискомфорту. Однак інтенсивність болю повинна знизитися. На цьому етапі можна повернутися до нормальної діяльності за вказівкою хірурга. Однак слід утриматися від фізичних навантажень, підняття рук над головою і не спати на боці 3 тижні. Важливо дотримуватися будь-яких післяопераційних порад, наприклад, масажувати тканини грудей, щоб розслабити м’язи та зменшити набряк.

Від 4 до 6 тижнів після операції. Зазвичай до цього моменту більшість пацієнтів повністю одужують і можуть відновити звичайну діяльність. Груди виглядають природно. Пацієнтам рекомендується записатися на прийом до свого хірурга для повної оцінки результатів проведеної маммопластики.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.