Блог

Гастроезофагальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)

18 серп.

Гастроезофагальна рефлюксна хвороба(ГЕРХ) – це порушення травлення, яке вражає нижній відділ стравохідного сфінктера, м’язове кільце між стравоходом та шлунком.  Багато людей, у тому числі вагітні, страждають від печії або кислого присмаку в роті, спричинених ГЕРХ.

Існують типові симптоми ГЕРХ: відрижка, кисла відрижка, нудота, печія, дисфагія, відчуття підвищеної кількості рідини в роті, біль у верхній половині живота, порушення сну, пов'язані з болем або печією. Шлунково-стравохідний рефлюкс є досить поширеним явищем, що часто виникає внаслідок переїдання, лежання після їжі або вживання конкретних продуктів. Однак рецидивний кислотний рефлюкс, діагностований як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, зазвичай має інші причини та фактори ризику і може мати більш серйозні ускладнення.

Як же діагностувати ГЕРХ? Існує кілька можливих тестів для діагностики ГЕРХ, включаючи наступні:

  • контроль рН і імпедансометрія стравоходу;
  • ЕФГДС;
  • рентгенографія травного тракту з контрастуванням;
  • манометрія стравоходу;
  • бездротовий pH-моніторинг стравоходу.

✅Лікування даного захворювання є комплексним і включає як загальні рекомендації (прийом їжі найпізніше за 2–3 год перед сном, припідняте положення узголів’я ліжка, припинити паління цигарок, дієта з обмеженням вживання жирів, алкоголю та кави, зменшення маси тіла у хворих з ожирінням, уникати ЛЗ, що знижують тиск НСС, особливо метилксантинів, нітратів, блокаторів кальцієвих каналів, β2-міметиків та антихолінергічних ЛЗ), так і медикаментозну терапію.

Ще цікаве в цій категорії: « Аутоімунний тиреоїдит Рак шкіри »
Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.