Блог

Остеосинтез переломів

04 серп.

Кожна травма має свої особливості та потребує індивідуального підходу. Тактика лікування та алгоритм дій при переломах кісток залежать від типу перелому, супутніх захворювань, способу життя та віку пацієнта, фізіологічних особливостей його організму. 
Досвідчені ортопеди-травматологи МЦ «Медхауз»  досконало володіють усіма методами оперативного втручання на опорно-руховому апараті. Одним з них є остеосинтез. Виняткова майстерність наших фахівців і досконале володіння технікою остеосинтезу будь-якої складності, допомогло зберегти повноцінне якість життя сотням пацієнтів зі складними переломами та іншими травмами.

Остеосинтез - операція, в ході якої хірург-травматолог з'єднує зламані або незрощені кістки металевими конструкціями за допомогою спеціальних пристроїв (титанових пластин, гвинтів, спиць, дроту).
Завдяки додатковій фіксації, регенерація відбувається швидше, значно знижуються ризики деформації кістки, а також зводиться до мінімуму ймовірність відмирання нервів і кровоносних судин, в порівнянні з природним загоєнням перелому. Багато пацієнтів цікавляться, «Скільки зростається перелом гомілки після остеосинтезу? Хіба всі ці складні конструкції не заважають кістки нормально відновлюватися?». Відповідь проста — правильно виконаний металлоостеосинтез творить чудеса, забезпечуючи регенерацію кістки при найскладніших переломах, в деяких випадках навіть скорочує відновний період.

Показання до остеосинтезу:

  • зміщення уламків кістки в процесі регенерації;
  • неможливість репозиції уламків в закритому режимі;
  • плоскостопість або вальгусна деформація кінцівок;
  • ризик пошкодження кістковими уламками нервів, судин;
  • складні переломи, що вимагають оперативного втручання;
  • неправильно зрощені переломи з наростаючим кістковим мозолем;
  • переломи, які повільно зростаються (класичний приклад — остеосинтез ключиці).

 

Як відбувається операція?

Фіксатори вводять в організм хворого малоінвазивно за допомогою проколів або невеликих розрізів. Разом з фіксаторами, що занурюються в організм пацієнта, для з'єднання і утримання зламаних кісток можуть використовуватися різні апарати зовнішньої фіксації, в яких спиці або стрижні, проведені через кістку, виходять назовні і фіксуються в зовнішніх конструкціях апарату. Методики зовнішньої апаратної фіксації кісток є малоінвазивними і, в основному без розрізу. Рентгенологічний контроль здійснюється на протязі всієї операції. Для контролю оперативних втручань в МЦ «Медхауз» функціонує обладнання нового покоління. Методика остеосинтезу, виконана досвідченим хірургом, дає можливість пацієнту вже на наступний день почати реабілітаційну програму. Людина може рухати зламаною кінцівкою, ходити на милицях. У цьому випадку м'язи не атрофуються, суглоби не застигають, а перелом зростеться, як треба.

Реабілітація після остеосинтезу.

Терміни відновлення після операції індивідуальні для кожного пацієнта, залежно від складності втручання та обсягу операції. Наприклад, реабілітація після остеосинтезу стегнової кістки, звичайно ж може зайняти більше часу, ніж відновний період після репозиції кісток черепа. Програму відновлення після операції лікар складає індивідуально, підключаючи реабілітолога, фізіотерапевта, масажиста і суміжних фахівців при необхідності.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.