Блог

Склерозування вен

14 квіт.

Це неінвазивний метод лікування, процедура, яка фактично замінює операцію при варикозній хворобі. Про особливість склерозування вен розповідає судинний хірург медичного центру «Медхауз» Ярослав Богак:

«Суть методу полягає в тому, що в шприц набирається спеціальний препарат - склерозант. З цього склерозанту робиться пінка і нею проводиться укол у просвіт вени. Цей препарат діє схоже як медичний клей, бо простими словами, він так як склеює вену зсередини. Відповідно, у ній уже невидно венозної крові,тобто застою. Вона стає нефункціональною».

Склерозування вен здійснюють при протипоказах у пацієнта до оперативного відкритого лікуваннята через малоінвазивність та високу косметичність процедури. Чи у разі відсутності у пацієнта бажання оперуватись.

Процедура амбулаторна. Триває приблизно 30-40 хв. Створює хороший косметичний ефект. Опісля пацієнт іде додому. «Тільки носить еластичну компресію 3-5 днів. На повторний огляд приходить через тиждень для огляду результату. Особливого лікування не потребує. Можливо, тільки вживання протизапальних препаратів (індивідуальне призначення)», - розповідає Ярослав Богак.

Також не слід мочити ногу і давати навантаження декілька годин. Склерозувати можна вени малого та середнього діаметру, а також малу та велику підшкірні вени. Склерозування можна робити під контролем УЗД.
Недоліки методу: якщо склерозант виходить за межі, то може спричинити гіперпігментацію (потемніння шкіри), локальну запальну реакцію. Можливе також запаморочення у пацієнтів після процедури.
«Але в загальному ускладнення бувають дуже рідко. Тому є пацієнти, які довший час здійснюють склерозування та не поспішають іти на операцію», - говорить судинний хірург. Підготовка до склерозування вен дуже проста: за 2-3 години до процедури бажано нічого не їсти. Нога має бути чиста та підголена.

Користуйтесь цим методом і будьте здорові.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.