Блог

Поїдання плаценти: користь чи шкода?

01 квіт.

Чи чули Ви колись, що плаценту можна їсти після народження дитини і це дуже корисно? 
Хтось на хвилі популярних блогерів і зірок шоубізнесу поїданням плаценти думає, що оздоровлюється після пологів, а хтось скаже "гидота" і "як таке можна їсти?".
Сьогодні лікар Оксана Гнатищак розвіє всі накручені міфи навколо такого модного бренду, і Ви зрозумієте, що це навіть шкідливо.

Плацента - це складний орган, який живить дитину в утробі, обмінюючи поживні речовини між кров'ю матері та дитини. Це своєрідний фільтр, який всмоктує шкідливі речовини, бактерії, віруси, гриби і постачає мікроелементи, вітаміни, гормони, кисень.

Поїдання плаценти називається - плацентофагія.
Найпоширеніший спосіб вживання плаценти - це коли її спеціально обробляють і роблять капсули, які і вживають з їдою.
Хоча є і гурмани, які споживають сиру, варену чи у вигляді смузі плаценту.

Люди їдять плаценту в якості дієтичної добавки як:

  • джерело вітамінів та мінералів для омолодження організму;
  • відновлення після пологів, хворіб;
  • покращення самопочуття, приплив енергії;
  • запобігання післяпологовій депресії;

Але логічно подумати - чи все так безхмарно і безпечно? Звісно ні, оскільки не треба забувати, що плацента - це і фільтр шкідливих речовин, де затримуються і небезпечні інфекційні бактерії та віруси, які не знешкоджуються при термічній обробці.

І що тоді?

Коли був вперше зареєстрований випадок, що після прийому капсул плаценти матір'ю, що годувала грудьми - у малюка були виявили небезпечні бактерії - стрептокок групи В, який передався через грудне молоко - пропаганда поїдання плаценти серед "просунутих" зменшила свої оберти. І справді, провели дослідження і дійшли висновку, що інфікування відбулось саме через заражені капсули плаценти.
Для новонароджених стрептокок групи В може виявитись і смертельним. Плацентофагія може завдати шкоди Вам і Вашому малюку. Тому, не завжди ведіться на модні тенденції.

Будьте здорові, отримуйте задоволення після пологів не від поїдання плаценти, а від емоцій нового життя, яке Ви дали цьому світові - від Вашого малюка.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.