Блог

Амбулаторна хіміотерапія в МЦ «МЕДХАУЗ»

04 січ.

У боротьбі за життя важливо не забувати жити!

Хіміотерапія викликає занепокоєння і страх у більшості пацієнтів, у яких діагностовано рак. Часто страх є результатом недостатнього знання про хворобу та способи її лікування.

Хіміотерапія – це один з основних методів лікування онкологічних захворювань.

ЯК ПРАЦЮЄ ХІМІОТЕРАПІЯ?

Як працює хіміотерапія, залежить від того, яким шляхом вона подається.

Основний шлях хіміотерапії – внутрішньовенне введення. Часто потрібен доступ до великих венозних судин. Ми отримуємо його за допомогою центрального катетера, що вставляється у внутрішню яремну вену, підключичну вену або (рідко) у стегнову вену.

Судинні порти – чудова допомога пацієнтам. Вони імплантуються під шкіру і дозволяють повторно приймати ліки.

Простий метод введення ліків – пероральний (проковтування лікарського засобу). На жаль, хіміотерапевтичні засоби можуть бути недостатньо поглинені таким чином, і часто пов'язані з нудотою та блювотою, що ускладнює їх прийом.

Артеріальний шлях застосовується лише для місцевого лікування. Цитостатик, тобто хіміотерапевтичний препарат, вводять в артерію, що кровопостачає дану пухлину.

Внутрішньочеревна хіміотерапія дозволяє отримати більш високу концентрацію ліків в організмі, ніж після внутрішньовенного введення. При цьому виді хіміотерапії ліки вводять безпосередньо в черевну порожнину.

Останній відомий метод – спинномозковий шлях – препарат доставляється безпосередньо в спинномозкову рідину.

Терапія хіміопрепаратами, що надається пацієнту, – це величезне навантаження на його організм. Не всі мають можливість отримати таку терапію. Пацієнт повинен перебувати у досить хорошому загальному стані. Це перша умова для початку лікування.

Звичайно, також потрібно підтвердження діагнозу. Його отримують лише при гістопатологічному чи імуногістологічному дослідженнях. Слід пам'ятати, що метод лікування залежить від локалізації  раку, його стадії, гістопатології, молекулярного профілю та уподобань пацієнта. Не кожну пухлину лікують хіміотерапією.

В даний час з розвитком медичних технологій та наявністю цитостатиків нового покоління все частіше застосовується амбулаторна хіміотерапія.

Умовами її проведення є безпечна, малотоксична та не загрозлива хіміотерапевтична програма.

Амбулаторна хіміотерапія була визнана фахівцями як більш корисна для пацієнта, ніж хіміотерапія, що проводиться в умовах стаціонару.

Онкологи вказують на декілька переваг, які позитивно впливають на пацієнта та процес терапії:

 •   лікування проводиться в сприятливому для пацієнта середовищі, пацієнт після прийому препаратів залишається вдома, в оточенні своїх родичів, але також під наглядом лікарів та кваліфікованих медсестер.

 •   пацієнт уникає частих госпіталізацій, а отже, стресу, пов'язаного з госпіталізацією, а також ризиків та ускладнень, пов'язаних із лікарняними інфекціями, та в даний час з COVID-19.

 •   під час амбулаторної хіміотерапії пацієнтам гарантується постійний контакт з лікарем-онкологом. У разі виникнення питань та сумнівів, які виникають під час лікування, пацієнту надаються потрібні консультації.

Медичний центр «МЕДХАУЗ» – це нове місце на карті Івано-Франківська, де проводять хіміотерапію амбулаторно, використовуючи досвід наших лікарів, які тісно співпрацюють з Національним інститутом раку.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.