Блог

Резус-конфлікт матері та дитини

06 лист.

Лікар-гінеколог МЦ «Медхауз» розповіла, коли резус-конфлікт матері та дитини є небезпечним.

Резус-конфлікт – це наявність в матері антитіл до резус-фактора малюка, якого вона виношує. Він розвивається тільки в тому випадку, якщо вагітна, в якої резус-мінус виношує малюка з резус-плюсом. 

В цьому випадку дитина успадкувала резус-плюс від свого батька, розповідає лікар-гінеколог медичного центру «Медхауз» Мар’яна Грущак. 

«Резус-фактор – це білок, який розміщується на еретроцитах крові. Якщо він є, то люди відповідно, мають резус-плюс. Це переважно 85% населення планети. Якщо його немає, то це резус-мінусні люди», - говорить лікар. 

Резус-конфлікт відбувається, коли в організмі резус-мінусної жінки посупають еритроцити плоду, в якого резус-плюс. 

«Тоді імунна система матері починає виробляти спеціальні білки, направлені на знищення  еритроцитів дитини.

Це є небезпечно тим, що виникає руйнація самих червоних кров'яних тілець дитини. Відповідно, в плода виникає анемія, збільшується кількість білірубіну. Може виникати важка форма гемолітичної хвороби, яка може закінчитись загибеллю дитини», - розповідає Мар’яна Грущак.

Гінеколог назвала фактори ризику розвитку резус-конфлікту: 

  • для вагітних, які виношують повторно. При першій вагітності ризики мінімальні.  
  • для жінок, які в минулому мали позаматкові вагітності, аборти,  відшарування нормально розташованої плаценти, чи наявність гематоми.  

Профілактика: 

«Як правило, всі вище вказані  жінки мають під час вагітності на 28-32 тижні пройти профілактику виникнення резус- конфлікту, введенням антирезусного гамаглоболіну. Якщо народилась дитинка, з резус позитивним фактором, то проводиться повторне введення даного препарату протягом 72 год.», - говорить Мар’яна Грущак.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.