Блог

Порт

12 жовт.

В клініці Медхауз встановлюють порт, який необхідний для пацієнтів під час хіміотерапії  та має ряд переваг над катетером. 

Проведення тривалої хіміотерапії часто пошкоджує периферичні вени так, що подальше використання периферичної вени ускладнене. Безпечний і зручний венозний доступ необхідний для курсової схеми хіміотерапії, бо вимагає багаторазового введення препарату в магістральний кровотік.

Добре зарекомендували себе в цьому випадку  венозні порти, що імплантуються, у пацієнтів, які потребують довгострокового внутрішньовенного харчування, при повторному введенні препаратів крові у хворих на гемофілію або іншими гематологічними захворюваннями.

Встановлюють порт для тривалих внутрішньовенних інфузій тоді, коли через периферичні вени інфузії не можуть бути проведені, або ж є необхідність більш легкого і безпечного венозного доступу.

Переваги порту, що імплантується перед зовнішнім венозним катетером:

- більш простий догляд за портом;

- менший ризик інфекцій і пов'язаних з катетером тромбозів;

- менше обмежень в діяльності і самообслуговуванні пацієнта;

- кращий косметичний ефект.

До недоліків портів, що імплантуються, відносять:

- необхідність спеціалізованої голки Хубера (голка зі скошеним ріжучим краєм);

- необхідність навчання користування портом;

- постановка проводиться в стаціонарі.

Зазвичай порти, що імплантуються, використовуються для пацієнтів, яким знадобиться центральний венозний доступ протягом тривалого часу (від 3 до 6 місяців або довше), або при необхідності прихованого розташування пристрою тривалої інфузії.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.