Блог

Симптоми та профілактика серцево-судинних захворювань

21 лют.

Захворювання серцево-судинної системи на фоні стрімкого розвитку цивілізації на сьогодні набрали характеру епідемії і посідають провідне місце серед причин смертності населення, як в Україні, так і світі.

Стрімкий розвиток науки не може це зупинити. Для запобігання кардіальних захворювань важливо, щоб ви більше знали про своє серце та вміли про нього піклуватись.

Про симптоми, профілактику серцево-судинних захворювань розповіла лікар-кардіолог медичного центру «МЕДХАУЗ» Галина Цебрик.

Симптоми, наявність яких є приводом для візиту до лікаря: 

  • Біль в грудній клітці з локалізацією в ділянці серця чи за грудиною, який віддає в ліву руку, лопатку чи плече;
  • Задуха, відчуття нестачі повітря; 
  • Наявність набряків на ногах; 
  • Безпричинне серцебиття, перебої у роботі серця; 
  • Коливання артеріального тиску з головним болем, головокружіння, запаморочення.
  • Безпричинна загальна слабкість, швидка втомлюваність. 

Ймовірність серцево-судинних захворювань підвищується через куріння, адже воно приводить до спазму судин і дефіциту надходження кисню до органів і тканин. Негативно впливає на організм  і відсутність належної фізичної активності, нераціональне харчування, надлишкова маса тіла, психоемоційні перенапруження. Також кожен повинен знати і контролювати рівень холестерину крові, наголошує кардіолог. 

Рівень артеріального тиску повинен не перевищувати 140 / 90 мм ртутного стовпа. Необхідно знати, що артеріальна гіпертензія може протікати без будь-яких суб’єктивних відчуттів. Контроль рівня артеріального тиску і постійний прийом гіпотензивних препаратів – запорука уникнення ускладнень  цього захворювання. 

Ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань набагато вища у людей, у яких  вони наявні у близьких родичів. 

Важливо також здійснювати лікування артеріальної гіпертензії, якщо вона у вас є. Це потрібно робити постійно. Гіпертонія – невиліковна. Вона потребує постійного прийому медикаментів, зміни на інший препарат при неефективності попереднього. 

Турбуйтеся про своє здоров'я вчасно!

Виховуйте в собі, своїх дітях та оточуючих чуйне ставлення один до одного, взаємоповагу, уникайте неприємних людей і будьте щасливі ?

Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.