Блог

Ендометріоз

18 лип.

Ендометріоз – це захворювання, при якому клітини ендометрію ростуть поза маткою. Це доброякісний розлад, який вражає жінок в репродуктивному віці. Існує багато теорій (на сьогодні вже 17) виникнення ендометріозу, саме тому чимало дослідників називають його «захворюванням теорій».

Проте, досі немає пояснення ключового моменту розвитку даної патології. На запитання, чому виникає ендометріоїдна гетеротопія, не дає відповіді жодна з існуючих теорій. Хоча доведено, що для цього необхідно аби ендометріальні клітини мали підвищену здатність до імплантації, а імунітет був недостатнім для забезпечення кліренсу ектопічних ендометріальних клітин. А це, своєю чергою може статися через гормональний дисбаланс, генетичну схильність, слабкий імунітет, запалення чи травми. До  чинників ризику розвитку ендометріозу відносять: раннє менархе, короткий менструальний цикл, малорухливий спосіб життя, належність до білої раси, хронічні запальні захворювання, недостатність антиоксидантної системи організму, ожиріння, зловживання кавою та алкоголем, інтенсивні фізичні та нервово-психічні навантаження, статевий акт під час менструації, застійні явища у матці, теж сприяють цьому.

Ендометріозу притаманна різноманітна клінічна картина, від безсимптомного перебігу до розвитку синдрому гострого живота, найчастішими ознаками якого є:

  • біль різної інтенсивності у нижніх ділянках живота і попереку, з посиленням під час менструації та статевому акті;
  • біль, що іррадіює в пряму кишку;
  • хронічні тазові болі;
  • порушення менструального циклу (поява коричневих виділень за 1-3 дні до і протягом 1-7 днів після менструації);
  • рясні виділення та збільшення тривалості менструації;
  • поява міжменструальних кров′янистих виділень.

З вище наведених скарг, що з’являються під час виникненні ендометріозу, стає зрозуміло, що дане захворювання значно впливає на якість життя молодих жінок репродуктивного віку. Але найгіршим наслідком даної патології є безпліддя.

Тому фізична культура, правильне збалансоване харчування, повноцінний сон, відсутність шкідливих звичок, регулярне статеве життя (все те, що забезпечить нас гарним імунітетом), і звичайно ж постійне  відвідування лікаря гінеколога, дасть можливість вчасно діагностувати, покращити якість життя, завагітніти та виносити довгоочікуване дитя.

Тільки кваліфікований фахівець зможе  підібрати потрібне лікування і попередити від небажаних  наслідків. Дбайте про себе,  будьте здорові та  усміхнені!

Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.