Блог

Еректильна дисфункція – проблема, про яку мовчать чоловіки

29 трав.

Лікування еректильної дисфункції в МЦ «Медхауз»

Сучасна медицина вважає сексуальне здоров’я одним із складових здоров’я людини. Адже збереження повноцінного статевого життя сприяє нормальному функціонуванню організму, оптимізує психоемоційну сферу, додаючи впевненості людині, тим самим підвищує якість її життя.

  Однією з проблем, яка суттєво знижує якість сексуального життя пар, є еректильна дисфункція (ЕД) -  нездатність досягати чи підтримувати ерекцію статевого члена, яка є достатньою для задовільного статевого акту.

У наш час еректильна дисфункція дуже поширена, розповідає лікар-уролог МЦ «Медхауз» Андрій Скляр. Вважається, що на неї страждають до 30%  чоловіків сексуального віку.

На сьогоднішній день еректильна дисфункція є першою ознакою  ранньої патології судин. Якщо на це не звернути увагу, то вже через деякий час можуть статися важкі ускладнення (інфаркт, інсульт).

У пацієнтів з еректильною дисфункцією часто зустрічаються супутні захворювання. Йдеться про артеріальну гіпертензію, високий рівень холестерину, патологію простати, цукровий діабет, депресивні стани.

  Враховуючи фізіологію виникнення ерекції, виділяють основні механізми її порушення:

  • Психогенна
  • Неврологічна
  • Судинна
  • Ендокринна
  • Органна
  • Медикаментозна
  • Змішана

  Психогенна форма зустрічається рідко, в основному  у молодих чоловіків, як реакція на страх, стрес, невдалий досвід.

  Неврологічні розлади пов’язані з травмами головного або спинного мозку, підвищення внутрішньочерепного тиску, з хворобою Альцгеймера, інтоксикаціями, травми таза, операціями на простаті.

  Ендокринний фактор полягає у зниженні рівня чоловічого статевого гормону-тестостерону, що в першу чергу проявляється у зниженні сексуального потягу. Це може бути пов’язане як з віковим дефіцитом (чоловічий клімакс), так і з прийомом деякими спортсменами анаболічних гормонів. Рівень тестостерону знижується у тих осіб, які мало сплять вночі, мають нервову роботу. Часто ЕД спостерігається при патології гіпофіза (гіперпролактинемії), у чоловіків з підвищеним рівнем жіночих статевих гормонів, що спостерігається при підвищеній масі тіла (ожиріння), яка набуває в останні роки масштабу епідемії.

  Судинні фактори діляться на артеріальні та венозні. Перші пов’язані зі звуженням артерій при атеросклерозі, курінні, артеріальній гіпертонії, цукровому діабеті та інших захворюваннях. Венозна ЕД пов’язана з венозними ектопіями, порушенням білкової оболонки статевого члена та патологічними шунтами.

  Органна форма ЕД пов’язана з первинним порушенням функції саме статевих органів:  пеніса, простати (простатит, аденома чи рак простати), яєчок (травма, запальні процеси). Зниження еректильної функції при простатиті, як дуже розповсюдженої патології, пов’язують із порушенням метаболізму тестостерона, зниженням виробництва судинно розширюючих  сполук, порушенням нервової трофіки.

  У зв’язку з тим, що багато чоловіків приймають медикаментозні препарати з приводу хронічних хвороб, існує медикаментозна  еректильна дисфункція. До них належать психотропні препарати, препарати від тиску, протипаркінсонічні, серцево-судинні, діуретики, статеві гормони, кортикостероїди, наркотичні.

  У більшості випадків ми зустрічаємося із наслідком дії декількох факторів, тож можна говорити про змішану форму еректильної дисфункції, що  потребує комплексного підходу в діагностиці та лікуванні.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.