Блог

Лікування раку ендометрію (аденокарценоми) в МЦ «МЕДХАУЗ»

22 квіт.

Карцинома ендометрія чи рак тіла матки – це онкологічне захворювання, що розвивається в епітеліальному шарі тіла матки. Це одне із найпоширеніших онкологічних захворювань.

До лікаря- акушер-гінеколога МЦ «МЕДХАУЗ» Олени Бартловської  53-річна іванофранківчанка  Ганна звернулася для проведення профілактичного огляду. З анамнезу стало відомо, що в жінки було двоє пологів, гінекологічними захворюваннями не хворіла.

Щодо супутніх патологій, то в Ганни був багатовузловий зоб. Однак це захворювання щитоподібної залози жодного лікування не потребувало.  Менопауза на момент звернення була впродовж трьох років.  

Під час огляду в жінки було виявлено поліп на шийці матки. Виявилося, що 3 роки назад в неї було діагностовано поліп порожнини матки, який мав  невеликі розміри, діаметром близько 1 см.  Лікар, яка тоді спостерігала пацієнтку, лікувала поліп за допомогою протизапальної терапії. Тобто на фоні протизапальної терапії десь через півроку поліпа вже не візуалізувалося за даними УЗД. Були дані, що поліпа немає.

Відтак пацієнтка кожних півроку проходила огляд у спеціаліста, здавала мазки, робила УЗД. І ніяких змін не було виявлено.

Враховуючи те, що Олена Бартловська побачила поліп на шийці матки, хоча й невеликий, рекомендувала його видалити ( провести поліпектомію).

Лікар розповідає, коли спеціаліст бачить будь-яке утворення на шийці чи в порожнині матки, то повинен взяти гістологічне дослідження цілого ендометрія.  Тобто пацієнтці Ганні провели діагностичне вишкрібання порожнини матки та цервікального каналу.

В результаті таких досліджень, а їх повторили в трьох лабораторіях, виявили аденокарценому  G1 – це високодиференційований рак ендометрія.

«Перед операцією проводили УЗД і його дані теж поліпа у матці не виявили. Був підвищений рівень ендометрія – 10 мм, а при менопаузі він повинен бути не більше 5 мм. І ще пацієнтка уже згодом нам розповіла, що місяць перед вишкрібанням в неї було одноразове кровомазання. Але вона не надала цьому жодного значення. Тож, якби ми не виявили поліпа на шийці матки і не почали робити дослідження, то, скоріш за все, рак би не визначили так швидко», - розповідає Олена Тарасівна.

ЩО ЗРОБИЛИ У МЦ «МЕДХАУЗ»?

При такому захворюванні була показана екстрипація матки з додатками.

На заключному гістологічному дослідженні виявлено,  що рак інфільтрував половину стінки матки, тобто хвороба прогресувала і була висока небезпека метастазів.

СИМПТОМИ РАКУ МАТКИ

 Найбільш частий симптом раку матки - патологічні кров'янисті виділення з піхви. Виділення можуть бути водянистими з домішкою крові, потім переходити в кровотеча. Кровотечі з статевих шляхів після менопаузи є патологією.

Також симптомами карциноми ендометрія можуть бути біль і труднощі при сечовипусканні, біль під час статевого акту, біль в області тазу. Ці симптоми можуть бути викликані як раком ендометрія, так і іншими захворюваннями .

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.