Блог

Грижа – «мовчазна» небезпека

11 лют.

Лікування грижі в МЦ «МЕДХАУЗ»

Грижа є доволі поширеною хірургічною проблемою. Це дефект, а простіше кажучи, дірка на передній черевній стінці, через яку під шкіру випинають внутрішні органи.

 За статистикою, на цю недугу страждають 4 людини з тисячі. У чоловіків частіше виникають пахові грижі, у жінок - пупкові. У людей будь-якої статі можуть з'явитися післяопераційні грижі. Вони і є найпоширенішими - виникають у третини пацієнтів, які перенесли операції на органах черевної порожнини.

Слабкий каркас

Як відомо, черевна стінка складається з м'язів, які в нормі підтримують внутрішні органи, не даючи їм випинатися назовні. Але варто цьому природному каркасу ослабнути, як перед людиною постає загроза виникнення грижі. Захворювання провокують вроджені аномалії черевної стінки, слабкість сполучної тканини, травми (під час операцій), надмірні фізичні навантаження. Крім того, причиною гриж часто є підвищення внутрішньочеревного тиску при ожирінні, вагітності і захворюваннях товстої кишки, особливо тих, що супроводжуються закрепами. Не останню роль відіграє і спадкова схильність.

«Мовчазна» грижа

До пори до часу грижа може і не турбувати хворого. Та й візуально випинання помітно не завжди, а, як правило, лише при натисканні і тоді, коли людині доводиться напружуватись і натужуватись.

Однак навіть «мовчазна» грижа може являти собою велику небезпеку. Якщо з якоїсь причини відбудеться защемлення внутрішніх органів, то результат може бути найсумнішим. Відбувається здавлювання кровоносних судин. Всього за декілька годин затримки кровообігу досить для того, щоб в тканинах стала розвиватися гангрена, тому зволікання з операцією може коштувати хворому життя.

Ніхто не знає, коли може відбутися це грізне ускладнення. За статистикою, защемлюються до 40% гриж. Часто це трапляється після підняття важких предметів і фізичного навантаження.

Що робити?

Єдиний вихід при защемленні - негайна операція. Однак летальність після такого екстреного втручання в 5-6 разів вище, ніж при плановій хірургії. Тому краще не чекати небезпечної розв'язки і прооперувати грижу вчасно. Чим раніше це буде зроблено, тим кращий буде результат.

У Середньовіччі існував єдиний метод лікування гриж - припікання розпеченим залізом. Нашим сучасникам пощастило набагато більше - сьогодні такі дефекти можна просто «залатати».

У МЦ «МЕДХАУЗ» виконують пластику із застосуванням сітчастих композитних протезів, схожих на латку. Це сучасний і ефективний спосіб лікування гриж.

Ускладнень після імплантації такої «латки» практично не буває, так як синтетичний матеріал не викликає реакції відторгнення. Після неї практично не виникає і рецидивів, оскільки протез утворює в дірявих тканинах черевної стінки особливо міцний каркас, набагато міцніше, ніж природна м'язова тканина. Таким чином, цей метод не тільки лікувальний, а й профілактичний. Завдяки своїй сітчастій структурі поліпропіленовий клапоть незабаром обростає власними клітинами пацієнта і вже через деякий час його не можна відрізнити від рідних тканин.

Імплантацію сітчастих протезів можна проводити всім пацієнтам старше 16-18 років. Навіть цукровий діабет не є протипоказанням для цього методу. Просто такі пацієнти потребують більш ретельної передопераційної підготовки.

Ця операція також виконується за допомогою лапароскопії, через три мало помітних проколи. Ні болю, ні неприємних відчуттів згодом пацієнти не відчувають.

Після такого втручання не потрібно ні протягом півроку носити бандаж, ні обмежувати підйом вантажів, як при традиційних операціях з приводу гриж. Уже через 2-3 дні після операції пацієнта виписують, а через місяць можна займатися навіть важкою атлетикою.

Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.