Блог

Геморой при вагітності – як діяти?

20 січ.

У щасливому стані очікування на дитину геморой може стати неабияким випробуванням для жінки. Тож як діяти при такому захворюванні та що робити, аби його уникнути?

Лікар-проктолог МЦ «МЕДХАУЗ» Святослав Зюбак розповідає, що геморой під час вагітності дуже актуальна проблема, адже  зустрічається з такою хворобою кожна друга вагітна жінка.

Як правило, проблема дає про себе знати на пізніх термінах  вагітності – з 5 по 8 місяці. Однак є випадки, коли геморой починає турбувати на ранніх термінах вагітності. В таких жінок присутня аномалія розміщення матки, коли вона тисне на внутрішні органи в тазу.

Найчастіше жінки звертаються до спеціаліста із гострим гемороєм, який поступово під час вагітності переходить в хронічний.

Геморой – що це за хвороба?

Геморой - набухання кровоносних судин у  прямій кишці. Зазвичай, розмір гемороїдальних вузлів варіюється від горошини до виноградини, а самі вузли можуть розташовуватися як всередині прямої кишки, так і виступати через анальний отвір.

Найчастіше жінка найперше помічає появу шишечки біля заднього проходу, що супроводжується вираженим болем. Іноді може скаржитися на виділення крові з прямої кишки.

При таких симптомах обов’язково варто звернутися до спеціаліста. Тактика лікування свічками не завжди правильна. Адже коли геморой з’являється зовні, а свічка ставиться в пряму кишку, то терапевтичний ефект буде недостатнім.

Саме фахівець підбере правильне лікування, яке можна застосувати на тому чи іншому терміні вагітності.

Чому вагітні так часто страждають від геморою?

Геморой у вагітних є наслідком збільшення в об’ємах матки під час росту плоду.  Відбувається перетискання судин в тазу, що приводить до застою крові в венах та збільшення гемороїдальних вузлів.

Ще однією причиною виникнення геморою є часті закрепи у вагітних. Пов’язані вони з недостатньою кількістю вживання води та релаксуючою дією гормону прогестерону на гладку мускулатуру кишечника. Жінка може вживати недостатньо води і через специфічні смакові вподобання, коли їй не хочеться регулярно та раціонально харчуватися.

До слова, якщо у жінки до вагітності були закрепи, то під час вагітності вони будуть лише посилюватися.

Під час пологів проблема з гемороєм буде поглиблюватися, тому у МЦ «МЕДХАУЗ» підбирають відповідну терапію, аби пологи пройшли якомога спокійніше. Та щоб у післяпологовий період жінка не відчувала дискомфорту з гемороїдальними вузлами.

Аби уникнути геморою, необхідно раціонально харчуватися. Найперше, наголошують спеціалісти, варто пити достатню кількість води (не менше 2 літрів на день), вживати багато  клітковини, а це овочі та фрукти,  і кисломолочні продукти.

Окрім цього, неабияку роль у профілактиці геморою відіграють заняття гімнастикою, регулярні прогулянки та рухливий спосіб життя.

Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.