Блог

Видалення слинних залоз

05 жовт.

Слинні залози у нашому організмі відповідальні за вироблення слини – рідини, яка важлива для травлення та очищення порожнини рота, захисту зубів від мікроорганізмів. Однак у них можливі запальні процеси, утворення різного ступеня інтенсивності та вираженості.

Показання до видалення слинних залоз

Операція з видалення слинної залози виконується у наступних випадках:

  • закупорка протоки;
  • утворення кісти;
  • розвиток доброякісних новоутворень;
  • рак слинної залози.

Залежно від показань, наші хірурги підберуть найбільш відповідний метод, і операція на слинних залозах пройде без наслідків. Закупорка протоки слинної залози відбувається тоді, коли вапняні відкладення в протоці утворюють зрощення («камінь»), що перешкоджає відтоку секрету залози. Внаслідок цього пацієнт відчуває біль в районі запаленої залози, а також її збільшення в розмірах. Можливо приєднання до запального процесу вторинної інфекції. Кіста - це капсула, заповнена рідким вмістом, яка виникає на місці слинної залози. Для кісти характерні ті ж прояви, що і для закупорки протоки слинної залози. Характерною особливістю кіст слинних залоз є тенденція до прогресуючого зростання. Доброякісні новоутворення, зазвичай це аденома слинної залози, також схильні до зростання і можуть досягати таких великих розмірів, що деформують овал обличчя, приводячи до появи помітних косметичних дефектів зовнішності. Зростаюча пухлина здавлює навколишні тканини, що може викликати проблеми в їх роботі. Рак (аденокарценома) слинної залози дуже небезпечний для здоров'я, оскільки схильна до швидкого росту, проникненню в сусідні органи та утворенню метастаз.

Хірургічне лікування хвороб слинної залози.

При закупорці слинних залоз конкрементами, в деяких випадках можливо ендоскопічне видалення каменя і збереження залози. Така маніпуляція не вимагає госпіталізації пацієнта і проводиться під місцевою анестезією. Найчастіше закупорка протоки каменем відбувається в піднижньощелепній слинній залозі. Однак в більшості випадків витягнення конкременту недоцільно, а тому видаляється або частина залози (часткова паротидектомія), або ж вся залоза разом з протокою, прилеглими тканинами та нервами (радикальна паротидектомія, зазвичай проводиться при ракових пухлинах). Для проведення операції пацієнт вводиться в наркоз. Видалення піднижньощелепної і під'язикової слинних залоз займає менше ніж годину, видалення привушної - від години до двох. Пов'язано це з тим, що видалення привушної залози, через яку проходить лицевий нерв, є більш складною операцією. Пошкодження лицевого нерва, а точніше нижньої його гілки, яка розташовується в зоні втручання, неприпустимо, тому що може привести до порушення іннервації частини обличчя. Якщо мова йде про видалення залози з пухлиною, намагаються провести висічення і прилеглих тканин, щоб не залишити клітин новоутворення, здатних привести до рецидиву. Біоматеріал, отриманий в результаті видалення, направляється в лабораторію для проведення гістологічного аналізу. Це дозволить визначити, була пухлина доброякісною або злоякісною.

Реабілітація після операції.

Пацієнти після видалення слинної залози можуть перебувати одну добу в стаціонарі. Для усунення післяопераційних больових відчуттів призначаються знеболюючі препарати у вигляді таблеток, внутрішньом'язових або внутрішньовенних ін’єкцій. Пацієнт після операції повинен дотримуватися спокою, уникати фізичних навантажень, протягом двох тижнів відмовитися від відвідування сауни або лазні. Дотримання цих рекомендацій сприяє швидкому загоєнню рани. У пацієнтів, які перенесли видалення привушної слинної залози можливе тимчасове оніміння вушної раковини з боку видаленої залози. У таких випадках важливо берегти вухо від холоду, щоб не відморозити його. МЦ «Медхауз» – це сучасний лікувально-діагностичний центр, який встиг завоювати довіру серед пацієнтів та їх родичів. Ми пропонуємо нашим пацієнтам:

  • Висококваліфікований склад хірургів з великим практичним досвідом.
  • Індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
  • Комфортний стаціонар для післяопераційного перебування.
  • Сучасне хірургічне та анестезіологічне обладнання.
  • Привітний персонал і приємна атмосфера.
Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.