Блог

ІМПЛАНТ-асоційована лімфома

30 квіт.

Анапластична крупноклітинна лімфома (BIA-ALCL)- це рідкісний тип Т-клітинної лімфоми, позв’язаний з встановленням грудних імплантів, яка може розвиватися в капсулі рубцевої тканини та рідині, що оточують імплант. BIA-ALCL не є раком грудей, це різновид неходжкінської лімфоми (рак імунної системи). Вона розвивається через 7-10 років після встановлення імплантів. Дане захворювання може виникнути на будь-якому імпланті, незалежно від типу його поверхні. Проте найбільше випадків цього захворювання зафіксовано на силіконових протезах з грубою текстурою.

Дослідники досі не можуть дати чітку відповідь чому BIA-ALCL розвивається переважно навколо текстурованих грудних імплантатів. Але існують такі теорії виникнення BIA-ALCL:

  1. 1. Одна з теорій полягає в тому, що груба, схожа на наждачний папір поверхня текстурованих імплантатів може викликати хронічне запалення, яке призводить до лімфоми.
  2. 2. Інша теорія полягає в тому, що шорстка поверхня і велика поверхня текстурованого протеза затримують більше бактерій, створюючи так звану біоплівку - колонію мікробів, які прилипають один до одного і на поверхню імплантату, що викликає запалення і призводить до лімфоми. Можливо, імплантати однієї з відомих компаній пов'язані з великою кількістю випадків BIA-ALCL, тому що вони мають більш глибоку текстуру, ніж інші типи текстурованих імплантатів. 
  3. 3. Також вчені припускають, що і генетичні фактори відіграють роль у захворюванні. Ідентифіковано певні генетичні мутації, які збільшують ризик розвитку BIA-ALCL - зокрема, мутації в генах JAK1 і STAT3. У майбутньому можна буде використовувати комбінацію генетичного тестування і тестування HLA (аналіз крові, який перевіряє наявність антитіл проти людських лейкоцитарних антигенів [HLA], які відіграють важливу роль в імунній системі), щоб визначити, чи є у людини підвищений ризик BIA-ALCL.

Чи означає це, що встановлення гладких імплантів допоможе уникнути BIA-ALCL??

Ні‼️ Ризик виникнення BIA-ALCL буде менший, але мінімальна ймовірність залишається. В той же час не варто забувати, що на гладких імплантах ризики виникнення капсулярної контрактури 15-30%.

Що робити пацієнтам з встановленими текстурованими имплантами?

Так як ризик розвитку BIA-ALCL вкрай низький, FDA не рекомендує видаляти вже встановлені імпланти при відсутності симптомів BIA-ALCL або інших ускладнень. Будь-яке хірургічне втручання теж має свої ризики.

Висновок

Анапластична крупноклітинна лімфома (BIA-ALCL) є рідкісним типом Т-клітинної лімфоми, яка може розвиватися навколо грудних імплантатів і піддається лікуванню. Дане захворювання може виникнути на будь-якому імпланті, незалежно від типу поверхні. Але найбільше випадків зафіксовано на силіконових ендопротезах з грубою текстурою. Чи означає це, що установка гладких імплантів допоможе уникнути BIA-ALCL? Ні, ризик виникнення BIA-ALCL буде менше, але мінімальна ймовірність залишиться. 

Тому при виборі імпланта перед маммопластикою пацієнт з лікарем обговорють всі можливі ризики ускладнень і приймають спільне рішення, спрямоване на мінімізацію ризиків і досягнення красивого естетичного результату.

Важливо! Всім імплантованим пацієнтам потрібно відповідально ставитися до планових оглядів, проходити щорічну діагностику молочних залоз і відразу звертатися до лікаря при появі будь-яких насторожуючих симптомів (біль, пухлина, набряк, асиметрія тощо).

У Медичному центрі Медхауз ми застосовуємо сучасні стандартизовані методи діагностики даної нозоології, що відповідають широкій світовій практиці.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.