Блог

Важливо про рак молочної залози!

06 лист.

Перші « дзвіночки», які не варто ігнорувати!

Краща бійка - та, якої не було!

Рак молочної залози – типове жіноче захворювання, але  хворіють раком грудей і чоловіки(1%),яке небезпечно тим, що його легко не помітити. Або звернутися на стадіях,  на яких неможливе повне видужання. Краща хвороба – та, яку встигли попередити. Ми розповімо, на які “дзвіночки” організму варто звертати увагу в цьому контексті.

* Ущільнення на сосках і виділення. Якщо ви часто наголошуєте больові відчуття в сосках, спостерігаєте виділення рідини (крім грудного молока), то це може бути симптомом раку.

* Зміни структури шкіри, розширення пор. Шкіра грудей у жінок, хворих на на цей вид раку, нагадує апельсинову кірку.

* Постійний біль. Звертати увагу слід на біль в грудях, на яку не діють ніякі болезаспокійливі і антибіотики, та біль не проходить протягом різних періодів менструального циклу.

* Кашель і хрипота. Одним із симптомів раку молочної залози можуть бути виникають з нізвідки напади кашлю, не пов’язані із застудою або грипом.

* Втрата енергії. У жінок, хворих на рак грудей, спостерігається слабкість, швидка стомлюваність. При цьому не важливо, чи сплять вони менше ніж 8 годин або навіть більше.

* Коливання ваги. Якщо ви останнім часом ні з того ні з сього сильно набрали вагу або схудли, варто турбуватися питанням: “Чому?”

* Пухлина під пахвою. Варто занепокоїтися, якщо в пахвовій западині з’явилася шишка або ущільнення невідомого походження. Вся справа в тому, що груди і пахви пов’язані між собою і ракова пухлина може почати прогресувати саме звідти.

* Розмір не в розмір. Подивіться уважно на свої груди. Вони обидві однакові? Або одна з істотно більше або менше іншого?

* Постійно свербить молочна залоза. Причин для цього може бути кілька:

  • алергія на пральний порошок;
  • зростання молочних залоз (в період статевого дозрівання);
  • погана циркуляція лімфи і застій рідини;
  • тіло намагається генерувати нові кровоносні судини для пухлини.

* Біль у верхній частині спини. Якщо у вас постійно болить спина без видимої на те причини, і біль не заспокоюється нічим, варто поставитися до цього серйозно. Адже больові відчуття можуть заподіювати розростаються в тканинах пухлини. Це ще серйозно і тому, що при несприятливому перебігу хвороби метастази можуть пошкодити кістки.

* Ущільнення, припухлості в молочній залозі, втягнення соска. Так як знаєте ви свої молочні залози, не може знати жоден лікар, тому варто самообстежувати залози в першу фазу циклу щомісяця( краще робити це в душі намилиними руками), будь- які утворення, які не прослідковувались раніше мають вас насторожити і змусити звернутись до фахівця.

Рак не розвивається за дні чи тижні, тому часто бігати до лікаря не варто.

Якщо не помічаєте в собі ніяких патологій грудей, достатньо раз на рік сходити на обстеження до мамолога і зробити УЗД чи мамографію( після 50-ти років)!

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.