Блог

Перианальний свербіж: чому варто звернутись до лікаря

12 жовт.

Про перианальний свербіж та його можливі причини розповів лікар-проктолог Святослав Іванович Зюбак. 

Останнім часом ця проблема набирає поширеності. Люди не знають якого фахівця їм вибрати. Симптоми, на які скаржаться, це свербіж, який турбує протягом дня, ввечері, в нічний час. 

У різних людей різна симптоматика. Іноді до свербіжу приєднюється виділення рідини з неприємним запахом або світлої рідини. 

Причинами перианального свербіжу може бути кілька видів захворювання. 

Одне з них – дерматит даної ділянки. Він в основному супроводжується грибковим ураженням ділянки біля прямої кишки, що спричинює постійний свербіж, а також виділення рідини з ділянки прямої кишки. 

Наступне – глисна інвазія. Як правило, в цьому випадку маються на увазі гострики. В нічний час вони вилазать назовні біля прямої кишки, відкладають яйця для того, щоб продовжити своє потомство. Оце відкладення яєць супроводжується сильним свербіжем.  Переважно це в дітей, але останнім часом набуває поширеність і в дорослих. Часто дорослі, які мають дітей, думають, що пролікували дітей, а їх то не стосується. Але всі ми зі своїми дітьми контактуємо. І глисна інвазія - це проблема брудних рук.

Є також таке захворювання -  перианальний свербіж, яке не має органічної причини, але турбує людину. Як правило, це свербіж без ніяких зовнішніх змін. 

Можливий також перианальний свербіж на психологічному рівні, коли в людей є психологічні проблеми, нервові навантаження. Скаржаться на постійний свербіж.

І ще дана симптоматика можлива при захворюваннях прямої кишки. Як правило, при виникненні гострого геморою, який може супроводжуватись свербіжем.

Якщо є перианальний свербіж то це потребує консультації у проктолога.

Якщо людина розказує, що має свербіж у вечірній чи нічний час, який іноді має циклічність, то потрібно скеровувати її здавати аналіз на яйця-глист та на консультацію інфекціоніста.

Якщо свербіж в будь-який час з можливими виділеннями рідини з прямої кишки,  то, як правило, це є ураження грибком перианальної ділянки. Тоді необхідна консультація у дерматолога.

Ще цікаве в цій категорії: « Порт Резус-конфлікт матері та дитини »
Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.