Блог

Від нерегулярних менструацій до онкології

21 лют.

У МЦ «МЕДХАУЗ» врятували життя пацієнтки на ранній стадії раку щитоподібної залози

Історія, яка підтверджує, що ретельна постановка діагнозу та послідовна медична діагностика можуть врятувати життя.

Так трапилося з 40-річною Мирославою з Рахова.

Жінка звернулася до лікаря-гінеколога МЦ «МЕДХАУЗ» Олени Бартловської зі скаргами на порушення менструального циклу по типу нерегулярних менструацій.

Менструації у неї виникали як з затримкою, так і швидше від очікуваної дати. Не супроводжувались кровотечами, але були нерегулярними. Така картина спостерігалася впродовж півроку. Це Мирославу неабияк насторожило.

Окрім цього, у жінки були і висипання вугрового характеру на шкірі обличчя, шиї та підборідді. Також скаржилася на втому, виснаженість, апатію, збільшення маси тіла при достатній фізичній активності.

Мирослава двічі народжувала, не було абортів та викиднів. Гінекологічних захворювань не мала.

«Такі симптоми мене дуже непокоїли. Я обстежувалась у райлікарні, однак там причини не знайшли. Лікарі обстежували і щитоподібну залозу, але жодних порушень не виявили», - розповідає Мирослава.

Що зробили у МЦ «МЕДХАУЗ»?

Найперше Олена Бартловська провела огляд, взяла мазки, направила пацієнтку на УЗД органів малого тазу, УЗД щитоподібної залози і молочних залоз. 

Відтак на УЗД малого тазу патології не виявлено, картина відповідала на той час фазі менструального циклу.

На УЗД молочних залоз виявили дисгормональне порушення – фіброзно - кістозну мастопатію.

А от при УЗД щитоподібної залози у пацієнтки діагностували великий вузол - гетерогенний, структурно неоднорідний з кальцинатами, з кистозним компонентом на правій долі щитоподібної залози. Поруч з великим вузлом було декілька значно менших вузликів.

Після такого обстеження пацієнтку направили до ендокринолога МЦ «МЕДХАУЗ» професора Оксани Дідушко.

Враховуючи, що вузол був такої структури і розміром понад 1 см, професор порекомендувала здати аналізи на гормони щитоподібної залози (тиреотропний гормон, Т3, Т4) та провести біопсію органу.

У МЦ «МЕДХАУЗ» біопсія щитоподібної залози проводиться під контролем УЗД. 

В результаті – у Мирослави виявили фолікулярну неоплазію (4 клас класифікації гістологічних досліджень Bathesda), тобто була підозра на онкологію. 

«Ці результати перенаправили в цитологічний відділ лабораторії Інституту ендокринної трансплантологіїі МОЗ України. Відтак дана картина нам підтвердилась і київськими лаборантами», - розповідає Олена Бартловська

Після цього пацієнтку проконсультував доктор медичних наук, хірург вищої категорії, член європейського товариства ендокринних хірургів, європейського товариства медичної онкології Горобейко Максим Борисович.

Тож відносно такої гістології Мирослава потребувала оперативного лікування.

Перед операцією пацієнтка пройшла повний курс усіх клініко - лабораторних обстежень, які є стандартні перед операцією.

Мирославу прооперували на базі МЦ «МЕДХАУЗ». Їй провели тотальну тиреоїдектомію (видалення щитоподібної залози), а також видалили контрольний лімфатичний вузол.

«Остаточна гістологія вузла щитоподібної залози виявила карциному, тобто онкологія підтвердилася. На щастя, метастазів не було. Ми врятували пацієнтку від раку на ранній стадії», - говорить Олена Тарасівна.

Зараз Мирослава не потребує навіть йод терапії.

Операційний період у жінки протікав без ускладнень, пацієнтка на 3 добу виписана додому і перебуває на обліку у онколога і ендокринолога.

Отримує замісну терапію тиреотропного гормону.