Блог

Як вберегтися від гастриту

04 груд.

Неприємності на роботі, хвилювання вдома чи навіть словесні перепалки у транспорті. Ці банальні фактори неабияк впливають на наше здоров’я і можуть спричиняти гастрит. Плюс до всього нездорове харчування. А що вже говорити про дітей! Перехвилювалися у школі, батьки насварили через погані оцінки, а ще й сухариками та чипсами частенько хочеться поласувати. І тут як тут - біль у животі.

Захистити себе від гастриту , а якщо ви вже його набули, то правильно діагностувати і вилікувати недугу допоможуть спеціалісти МЦ «МЕХДХАУЗ».

Гастрит – запалення слизової оболонки шлунка.

Гастодуоденіт – запалення слизової оболонки шлунка та «цибулини» дванадцятипалої  кишки.

Найчастіше причинами гастриту та гастродуоденіту є стреси,  погане харчування (смажена, копчена, жирна  їжа, субпродукти, снеки), погана екологія, бактерія хелікобактер пілорі. Ця бактерія присутня майже у всіх людей, однак може активізовуватися при зниженому імунітеті, стресі.

Симптоми захворювання:

  • болі в верхньому відділі живота , інколи навколопупковій ділянці;
  • постійна нудота, іноді блювота;
  • відсутність апетиту;
  • здуття живота;
  • закрепи;
  • проноси;
  • висипка на обличчі, тілі (якщо активована хелікобактер пілорі);
  • підвищення температури;
  • слабкість, печія , загрудинні болі.

Найкращим методом діагностики гастриту та гастродуоденіту для дітей та дорослих  є відеогастроскопія.

Відеогастроскопія – найбільш інформативний метод візуального огляду слизової стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки. Через рот та стравохід лікар вводить апарат і може побачити та при цьому записати на відео будь-які зміни в цих органах. Також під час процедури з зони ураження можна зробити біопсію на хелікобактер.

Насадки у відеогастроскопа є зручними і тонкими. МЦ «МЕДХАУЗ» дає можливість зробити процедуру під загальним знеболенням, що дозволяє подолати страх і дискомфорт.

Як мінімалізувати ризик захворювання на гастрит і гастородуоденіт?

Лікар-терапевт МЦ «МЕДХАУЗ»  Уляна Галіпчак, яка за сумісництвом є ще й дієтологом, перш за все, радить правильно харчуватися. А це означає, що зі свого раціону  необхідно виключити гостру, копчену, смажену, жирну їжу, вживати  більше вареного та запеченого, оминати ковбаси, снекові продукти, бути обережним з алкоголем.

А ще варто уникати стресів, перебувати серед позитивних людей і радіти життю!

Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.