Здоровий сон і регулярний секс вбережуть чоловіче здоров’я.

В наш час хвороби статевої системи хвилюють не тільки чоловіків, яким за сорок, як переважно траплялося ще декілька років назад. На них часто скаржаться і молоді люди. Тому відвідування лікаря-уролога стало однаково актуальним як для молоді, так і для пацієнтів середнього та зрілого віку. Небезпека урологічних захворювань полягає в тому, що часто вони проходять безсимптомно і хворий звертається до лікаря тоді, коли проблема вже перейшла у серйозну стадію та потребує невідкладної допомоги фахівця. Про те, які хвороби найчастіше уражають чоловічий організм і до чого може призвести нехтування ними, про їх діагностику, лікування та профілактику ми запитали у лікаря-уролога медичного центру «Медхауз» Андрія Скляра.

     З якими скаргами до Вас найчастіше звертаються пацієнти?

     Тут важливе значення має вік. Для різних вікових категорій характерні окремі симптоми та захворювання. Дуже часто молоді люди звертаються за допомогою до спеціаліста через інфекції, які передаються статевим шляхом. Передчасне сім’явиверження також є досить поширеною проблемою, яка вносить дисгармонію у відносини між хлопцем та дівчиною і стає перешкодою для стосунків як на початку їх становлення, так і під час сімейного життя. У цьому переліку не можна оминути й еректильну дисфункцію – це нездатність досягати адекватної ерекції і підтримувати її на потрібному рівні, що обмежує або робить неможливим статевий акт. У молодому віці це найбільше пов’язано з психогенними факторами – невпевненістю чоловіків у собі. Не менш важливе значення має і соціальна складова. Те, що відбувається в країні також може вплинути на чоловіче здоров’я і відобразитися на його сексуальному житті.

     Серед урологічних захворювань, які найчастіше виявляють у чоловіків середнього віку домінує простатит – запальні ураження передміхурової залози, які призводять до зниження лібідо та обмежують сексуальні можливості.

     Більш зрілі пацієнти стикаються з хворобами, які спричинені віковими змінами передміхурової залози – це аденома, рак простати і еректильна дисфункція, яка в цьому випадку пов’язана з судинними факторами і зниженням тестостерону.

     Найчастіше причиною проблем із чоловічим здоров’ям є не одна окрема хвороба, а декілька супутніх. Тому для того, щоб обрати потрібний спосіб лікування, варто пройти повне обстеження.

     Хто перебуває в групі ризику згаданих Вами захворювань?

     Насамперед люди, які живуть невпорядкованим сексуальним життям. Незахищений статевий акт часто призводить до інфікування уретри та простати, що в подальшому викликає серйозні захворювання чоловічої статевої системи, серед яких і простатит.

     В групі ризику перебувають і пасивні особи. Малорухомий спосіб життя супроводжується застійними явищами у органах малого тазу, що погіршує мікроциркуляцію крові  і викликає різні проблеми зі здоров’ям.

     Переохолодження також є чинником, який сприяє розвитку простатиту у представників сильної статі. Тому чоловікам дуже важливо уважно ставитися до свого здоров’я та уникати обмерзання.

     Часто на проблеми з простатою жаліються професійні водії та чоловіки, які вимушені багато часу проводити за кермом.

     Нерегулярні статеві зв’язки та досить часті однаково негативно впливають на здоров’я чоловіка. Тому важливо, щоб була помірна сексуальна активність.

     При виявленні яких симптомів, чоловіку потрібно негайно звертатися до лікаря?

     Перші прояви простатиту супроводжуються болями внизу живота, промежині, задньому проході, які віддають в яєчка.  У чоловіків погіршується сечовипускання – воно стає частішим та боліснішим.

     Якщо ж людина підхопила інфекцію, яка передається статевим шляхом, то, крім вищезгаданних симптомів, виникає свербіж статевого органу та виділення з нього. Важливо одразу при появі у себе таких порушень звернутися до лікаря, адже на сьогоднішній день існує багато ефективних методик, які дозволяють виявити різні інфекції сечостатевої системи чоловіка, серед яких хламідіоз, уероплазма, мікоплазма, трихомоніаз. Вони найчастіше призводять до безпліддя.

     Чи буває таке, що захворювання протікають безсимптомно?

     Доволі часто трапляються такі випадки. Інфекції, які я недавно згадував –  хламідіоз, уероплазма, мікоплазма, трихомоніаз – часто проходять безсимптомно або з мінімальними симптомами, на які людина не звертає уваги, що призводить до загострення захворювання, які провокують простатити, вазикуліти, наслідком яких є безпліддя.  Вчасна діагностика та лікування цих інфекцій дозволяє запобігти безплідному шлюбу.

     Як виявити наявніть хвороби, яка проходить безсимптомно?

     Найчастіше хвороби, які не мають очевидних симптомів створюють грубі порушення у роботі чоловічої статевої системи і провокують безпліддя. Тому такі хворі звертаються до лікаря тоді, коли впродовж року сімейного життя при регулярних статевих відносинах (2-3 рази в тиждень) не можуть мати дітей.

     Лікар спочатку призначає хворому здати спермограму, потім проводять обстеження простатичного соку на інфекції, які передаються статевим шляхом, роблять УЗД калитки, простати і при потребі перевіряють гормональний фон. Обов’язковим є обстеження статевого партнера.

     Які методики для лікування цієї проблеми використовують у медичному центрі «Медхауз»?

     При виявленні інфекцій та простатитів використовують такі методики лікування:

  • антибіотикотерапію з урахуванням чутливості мікроорганізму до препаратів;
  • імунокоректори;
  • місцеве фізіотерапевтичне лікування, яке покращує кровообіг в органах малого тазу;
  • ферменти;
  • протизапальну терапію;
  • розсмоктуючу терапію;
  • масаж простати.

     Спосіб лікування для кожного хворого підбирають індивідуально, в залежності від етапу розвитку захворювання та особливостей організму.

     Яка існує профілактика розвитку запальних інфекційних процесів в організмі чоловіка?

     Один статевий партнер та захищений статевий акт знижує ризик передачі інфекцій. Не слід економити на засобах захисту та обирати тільки якісні латексні презервативи, які є доволі ефективними в цьому плані, але пам’ятати, що від вірусів вони мало захищають, оскільки вірус може пройти через латексні пори. Найефективніша профілактика – один статевий партнер.

     Варто уникати переохолоджень та вести здоровий спосіб життя. Важливе значення має і раціональне харчування з вмістом морепродуктів, селери, кореня петрушки та білка.

     Здоровий сон також вбереже чоловіків від проблем із здоров’ям. Недосипання провокують зниження ерекції.

     При незахищеному статевому акті із випадковим партнером потрібно пройти обстеження у лікаря-уролога чи гінеколога, залежно від статі, до 48 годин після самого акту, щоб встигнути виконати екстрену профілактику інфекцій, які передаються статевим шляхом.

     Людям, які ведуть сидячий спосіб життя потрібно щогодини робити п’ятихвилинну перерву і легку розминку, частіше влаштовувати піші прогулянки, наприклад, дорогою на роботу чи з роботи.