Вакцинація малюків

Доволі часто молоді батьки задумуються чи варто вакцинувати своїх діток. Лякає їх саме те, що після такої процедури інколи і у малечі погіршується самопочуття. Вони стають в’ялими, піднімається температура. Але педіатри кажуть, що вакцинація необхідна для зміцнення пам’яті імунної системи та збільшення опірності організму малюків. Всі щеплення повинні проводитись згідно календарного розкладу, затвердженого міністерством охорони здоров’я України.

Першу вакцинацію лікарі проводять безпосередньо в перший день після народження, розповідає педіатр в Івано-Франківському медичному центрі «Medhouse» Мирослава Сютрик, – це щеплення проти гепатиту В. Така вакцинація необхідна тому, що незалежно від віку, чи це дитячий чи це підлітковий, та й навіть у дорослому віці є загроза зараженню гепатитом В. Похід до стоматолога, яке-небудь оперативне втручання, чи навіть манікюрні процедури, татуаж брів, які зараз так розповсюджені серед молоді в салонах краси можуть призвести до зараження, адже гепатит В переноситься через кров. Таке щеплення є трьохетапним:

  • в перший день,
  •  в перший місяць,
  •  та в піврічному віці

В цій вакцині є імуногенний білок вірусу гепатиту В, але він не є збудником,  а ослаблений мікроорганізм, який не відновлюється. Організм в свою чергу виробляє антитіла, які не допустять зараженню хворобою. Вакцинація від гепатиту В активізується через два тижні після введення, а якщо дотримуватись 3-ьох разового введення, то це на 99% вбереже Вашу дитину від інфікування.

Вакцинація дітей в Івано-Франківську

На 3-7 день проводиться щеплення проти туберкульозу – лікарі вважають, що саме це щеплення повинні пройти усі дітки (звичайно, якщо у них немає ніяких протипоказань), адже в Україні розповсюджена епідемія туберкульозу. По факту це жива вакцина, яка в собі містить мікобактерії штаму туберкульозу, що не розвиваються в організмі, а навпаки запам’ятовуються, чим забезпечують профілактику ускладнення захворювання. Протягом 30 хвилин після вакцинації дитина повинна перебувати під наглядом лікарів.

Вакцинація АКДП (щеплення проти дифтерії, правець, кашлюк, поліомієліт). В Україні використовують ацелюлярні вакцини після яких організм практично немає жодних негативних реакцій дитячого організму. Це комплексна, чотирьох разова вакцинація. В неї входять анатоксини кашлюка, дифтерії, правцю та поліомієліту. Розглянемо ці захворювання детальніше, щоб дізнатись яку загрозу вони несуть:

  • Дифтерія в організм проникає повітряно-крапельним шляхом. Характерною ознакою є ангіна, при якій горло стає яскравого кольору та набрякає,  з’являються плівки, які під час видалення кровоточать. Дифтерія утруднює дихання та може призвести до його затримки. Бактерії дифтерії також вражають всі органи людини, найчастіше це серце та нирки.  Летальність від цієї хвороби становить 80%.
  • Кашлюк небезпечний для дітей віком до одного року, він викликає зупинку дихання.
  • Правець – виникає під час дитячого травмування (об ґрунт, залізо) в результаті чого викликає спазм  м’язів, які можуть призвести навіть до переломів у дітей.
  • Поліомієліт  переноситься повітряно-крапельним або фекально-оральним шляхом, може призвести до парезу або  паралічу. Іноді це захворювання призводять до летальних випадків. Найнебезпечнішим є для дітей до 5 років.

У віці 1 року дитину потрібно щеплювати від таких захворювань як кір, краснуха та паротит, ревакцинацію проводять в 6-ти річному та підлітковому віці. Ці хвороби є дуже небезпечними вже у більш зрілому віці. Для прикладу, вагітна захворівши краснухою має загрозу народити дитину з вадами, для хлопчиків більшу небезпеку становить паротит, адже він може порушувати репродуктивну систему чоловіків, вакцинація допоможе запобігти орхіту. Кір характеризується високою температурою, дає ускладнення на всі органи та має летальні випадки у старшому віці. Тому лікарі педіатри радять запобігти цим небезпечним захворюванням шляхом вакцинації дітей в Івано-Франківську у «Медичному центрі «Medhouse»

Міфи про вакцинацію

Також, медик розповідає, непотрібно вірити в розповіді про те що вакцинацію краще проводити після одного року, побоюючись, що організм дитини ще не сформований. Все це видумки, адже організм запам’ятовує усі шкідливі бактерії які потрапляють до нього шляхом вакцинації і виробляє антитіла до захворювань, тобто при потраплянні того чи іншого вірусу в організм, він його відштовхує, а при необхідності бороться з ним. Щоб не було епідемії не вакцинованих дітей повинно бути не більше 1%, і це не з примхи батьків, а тільки тому що їм це категорично заборонено. Це буває в випадках, уточняє лікар, якщо у дитини гостра фаза онкопатології.

Вакцина ніяким чином не понижує імунну систему малюків, а навпаки його доповнює. Перед процедурою щеплення дитину обов’язково повинен оглянути лікар: виміряти температуру, прослухати дитину, при необхідності здати додаткові аналізи. І тільки впевнившись що дитина здорова, лікар проводитиме вакцинацію.

Щеплення не викликають аутизму, цукрового діабету та офтальмологічних захворювань, каже Мирослава Сютрик. Зате забезпечує вашій дитині імунітет не вразливий до різноманітних захворювань.

Медичний центр «Medhouse» бажає міцного здоров’я Вам та Вашим малюкам.