Стосунки на одну ніч: як уникнути їх наслідків?

Розмови про секс завжди викликають жвавий інтерес у суспільства, і цим цікавляться не тільки чоловіки, особливо, коли мова йде про стосунки на одну ніч – без зобов’язань і наступних зустрічей. В наш час такими відносинами уже нікого не здивуєш. З одного боку, це знімає відповідальність перед випадковим партнером, а з іншого – підвищує ризик «підхопити» якісь захворювання. Ця вірогідність зростає, коли відбувся незахищений статевий акт:  порвався презерватив, партнери перебували у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Що робити у такому випадку?

     Отже, пропонуємо конкретні поради:

     По-перше, потрібно якнайшвидше сходити в туалет помочитися, помити зовнішні статеві органи з милом і обробити їх одним із розчинів антисептиків (мірамістин, хлоргексидин, бетадин), промити ними сечовий канал і піхву.

     По-друге, впродовж перших двох днів необхідно звернутися до спеціалістів і провести профілактичне лікування, яке допоможе запобігти розвитку таких інфекцій як хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз, сифіліс, гонорея, тріхомоніаз. Більшість препаратів, які зменшують ризик виникнення цих захворювань, приймаються одноразово і добре переносяться пацієнтами. На жаль, вони не захищають організм від вірусних інфекцій (гепатити, ВІЛ та інші), тому через 3-4 тижні після їх прийому, варто пройти обстеження у лікаря. Такий метод профілактики негативних наслідків випадкових сексуальних контактів є резервним і ним не треба зловживати (презервативи ще ніхто не відміняв!).

     Окремо хотілося б виділити ВІЛ-інфекцію. Клінічні прояви цієї хвороби можуть не з’являтися роками, тому обстеження проходять одразу після контакту, а потім через 1, 3 та 6 місяців. Багато лікарів при підозрі ВІЛ-інфекції у пацієнта, який звернувся за постконтактною профілактикою пізніше ніж через 48 годин (але не більше 72 годин) від моменту ризикованого статевого акту, пропонують йому комбінацію із трьох-чотирьох антиретровірусних препаратів для обмеження розмноження вірусу в організмі.

     За постконтактною профілактикою потрібно звертатися у центри СНІДу. Безглуздо сподіватися на те, що хтось зможе дати вам рекомендації на всі випадки життя або стовідсоткову гарантію безпеки. Однак, заради власного здоров’я не завадить знати і дотримуватися кількох основних правил запобігання наслідкам неупорядкованих сексуальних контактів:

  • обмежте себе у кількості партнерів і намагайтеся уникати випадкових зв’язків;
  • користуйтеся презервативами під час кожного статевого зношення, поки термін моногамних стосунків не досягне трьох місяців і ви обоє не здасте аналізи на наявність СНІДу та гепатиту;
  • не використовуйте виготовлених на масляній основі мастил (вазелін, креми для тіла або рослинні масла), які можуть порушити цілісність презерватива;
  • якщо за минулий рік у вас був більше, ніж один сексуальний партнер і ви не користувалися презервативом при статевому акті, здайте аналізи на венеричні захворювання.
  • якщо ви виявили у себе симптоми венеричного захворювання, не займайтеся самолікуванням, а обов’язково зверніться за допомогою до лікаря;
  • проаналізуйте, яким чином ви могли заразитися і повідомте про це всіх своїх партнерів.

     Бережіть себе, цінуйте кохання!