Псоріаз

Псоріаз – це хронічна неінфекційна хвороба, яка уражає шкіру. Найчастішими симптомами є надто сухі, червоні, підняті над поверхнею шкіри плями, які зудять та лущаться. Зокрема, причиною псоріазу вважають виключно порушення імунітету, викликані різними факторами: це може бути стрес або інфекційні захворювання, холодний клімат або неправильне харчування, генетичні відхилення, шкідливі звички або травми та пошкодження.

     Симптоми псоріазу:

  • Утворення запальних злущень червоного кольору, що супроводжуються сильним зудом,на шкірі волосистої частини голови, колінах і ліктьових суглобах, в нижній частині спини і в  місцях шкірних складок. Приблизно у чверті хворих уражаються нігті. У період загострення з’являються висипання у вигляді бляшок червонуватого кольору
  • Швидка втома
  • Біль у суглобах
  • Відчуття гіркоти в роті

     Діагностикою псоріазу займається лікар-дерматолог. Для уточнення діагнозу може знадобитися біопсія шкіри.
     При виявленні на ранній стадії можливе лікування переважно профілактичними засобами. Важливу роль у терапії захворювання відіграє дотримання режиму роботи і відпочинку, гіпоалергенна дієта, уникнення фізичних та емоційних навантажень. При значних проявах псоріазу застосовують: кріотерапію – такзване «замороження» рідким азотом ; плазмаферез – очищення крові; терапію ультрафіолетом – лікування полягає в короткочасних процедурах, схожих з відвідуванням солярію. Для більшої ефективності лікування цей метод нерідко поєднують з прийомом спеціальних ліків (ПУВА-терапія).

     В жодному разі не займайтесь самолікуванням! При найменших проявах слід звернутись до спеціалістів. Регулярно насичуйте організм вітамінами, відпочивайте, носіть зручне взуття, правильна особиста гігієна та життя без шкідливих звичок може стати запорукою міцного здоров’я!