Лікування з допомогою п’явок

Гірудотерапія – лікування з допомогою п’явок – є однією з галузей офіційної медицини. П’явка– це істота з ніжним світло – зеленим животиком і спинкою темного кольору з помаранчевими вкрапленнями, має 270 хітинових зубчиків. З їх допомогою вона прорізує шкіру господаря на глибину до 1,5 мм. З трипроменевої ранки висмоктує кров об’ємом 5– 15 мл. Медичні п’явки не водяться у болотах, їх вирощують на спеціальних біофермах і звідти постачають у спеціалізовані центри гірудотерапії. Перш ніж отримати сертифікат про можливість використання у медичних цілях, така п’явка має вирости до певного розміру і набрати необхідну вагу, інакше вона не матиме достатньої кількості цілющих ферментів.

Використовувати цих істот для лікування захворювань люди почали вже давно. В Давньому Єгипті цей метод лікування користувався великою популярністю у фараонів. І це цілком зрозуміло, адже п’явка – це цілий лікувальний комплекс в мініатюрі. Філон Олександрійський вважав п’явку найбільш духовною зі всіх істот. На його думку, вона є образом сили несвідомого. На Русі гірудотерапію використовували для лікування головного болю, зокрема, для лікування похмілля. Для цього п’явку ставили за вуха і майже відразу ж наступало полегшення. А у Вірменії п’явки застосовувалися для лікування безпліддя. У Європі, в середні віки, гірудотерапію використовували не тільки для зцілення хворих різними захворюваннями. Європейські модниці ставили їх собі, щоб поліпшити колір обличчя.
Перевагою гірудотерапії є те,що цим методом можна вилікувати одразу кілька захворювань, інакше кажучи, лікувати не хворобу, а оздоровлювати організм в цілому.
Будь–який патологічний процес в організмі – це порушення кровотоку в дрібних судинах. Це призводить до накопичення надлишкової рідини (набряк тканин) та до механічного здавлювання судин, погіршання кровопостачання тканин, перешкодження відтоку лімфи і викликає застій міжклітинної рідини. Всі ці процеси призводять до підвищення гіпоксії тканин (недостатність кисню). При нестачі кисню, процеси окиснення вповільнюються, накопичуються недоокиснені продукти життєдіяльності клітин (шлаки, токсини), які мають виражений гідрофільний (притягуючий воду) ефект, а , отже, посилюється притік води в патологічне вогнище, збільшується набряк. Круг замикається.
В секреті алотрофічних слинних залоз п’явки містяться речовини, які збільшують кровотік через патологічно звужені судини, що призводить до збільшення поступлення кисню і покращення відтоку із патологічного вогнища, тим самим впливає на причину розвитку хвороби. І при цьому механізм відновлення розладів мікроциркуляції є фізіологічним і не дає побічних ефектів. Реакції окиснення нормалізуються, кількість шлаків і токсинів зменшується, ”порочний круг” розривається.
Терапевтична дія п’явок складається з трьох факторів :
п’явка прокушує шкіру лише в рефлексогенних точках (викликає благоприємну дію на роботу тієї чи іншої системи організму хворої людини) ;
її слина містить близько 30 біологічно– активних речовин (гіалуронідаза, гірудин, гістаміноподібні речовини, бделіни, егліни, дестабілазний комплекс і т.д.);
здійснює чисто механічне розвантаження кровотоку ( п’явка всмоктує в себе кров, тим самим змушуючи наш організм виробляти нові порції крові, а це в свою чергу робить її менш в’язкою, посилюється циркуляція крові, все разом це полегшує роботу серця. )

Хороший ефект при використанні цього методу в комплексному лікуванні шийного та поперекового остеохондрозу, наслідків гострих травм, гіпертонічної хвороби, атеросклерозі. А кращого методу зняти напад глаукоми у дорослих, ніж п’явки, не існує. П’явки допоміжні при невралгіях та запаленнях нервів, артритах, поліартритах.
П’явки допомагають і при лікуванні таких жіночих проблем, як порушення менструального циклу, міома матки, різних запальних процесів і при багатьох інших супутніх захворюваннях. Застосування гірудо (медичних п’явок) призводить до зменшення запалення, зниження хворобливих відчуттів.

Гірудотерапія дозволяє уникнути хірургічного втручання при варикозному розширенні вен. Втім, якщо вена дуже деформована, п’явка не поверне їй попередньої форми, але за рахунок здатності знімати заблокованість вен відновить нормальне кровопостачання. Зникнуть болі і затерпання в ногах. На ранніх стадіях варикозу після застосування п’явок вени «ховаються» повністю.

На жаль, у гірудотерапії, як і будь-якого іншого методу лікування, є свої протипоказання: гемофілія, анемія, стійка гіпотонія і глибокі гнійники. Також не можна робити гірудотерапію під час менструації, вагітності, перед пологами та операціями. Заборонено застосовувати п’явки при онкозахворюваннях. У деяких людей може виникнути алергія на слину п’явки, в цьому випадку теж доведеться утриматися від цього методу лікування.
Лікування п’явками не можна проводити безконтрольно. Процедура прикладання п’явки триває годину-півтори. За цей час п’явка встигає випустити свої ферменти у кров людини. Сеанси повторюються з інтервалом не меншим, ніж три дні. П’явок накладають на спеціальні точки, залежно від захворювання. Щоб добитися хороших результатів потрібно поєднувати метод гірудотерапії, мануальної терапії, фітотерапії і взяти курс на ведення здорового способу життя ( спорт або хоча б ранкова зарядка, питтєвий режим, раціональне харчування, відсутність шкідливих звичок, позитивні думки ).
Здоров’я вам і вашим родинам!
Статтю підготувала лікар рефлексотерапевт Крук Інна Іванівна.