Грибкові захворювання у дітей і дорослих

Грибкові захворювання шкіри (мікози) – це група захворювань шкіри, збудниками яких є патогенні грибки різних видів, а переносником хвора на грибок людина або тварина, також зараження може відбутися через користування предметами хворого або при особистому контакті.

     Грибки уражають найчастіше такі частини тіла, як шкіра, нігті. Ними можна  заразитися у буденному житті, навіть не помічаючи цього, наприклад при купанні в аквапарках, басейнах, саунах, спортивних залах та у роздягальнях. Зараження відбувається так: ходячи босоніж по підлозі заражені луски прилипають до вологої шкіри стоп. Також зараження грибком відбувається через користування манікюрним і педикюрним  приладдям, користуванням предметами хворого: одяг, взуття та інше.

     Виділена така група факторів, що підвищують ймовірність зараження:

 • порушення цілісності шкірного покриву;
 • прийом антибіотиків;
 • порушення імунної системи;
 • мацерація шкіри в результаті підвищеної вологості;
 • захворювання залоз внутрішньої секреції;
 • недотримання правил особистої гігієни;
 • цукровий діабет.

     Під загрозу зараження також попадають люди у яких постійно стояча робота, спортсмени, люди у яких слабкий імунітет і схильні до стресів.

     Виділяють такі види грибкових захворювань:

 1. Дерматофіти –  ураження епідермального шару та волосся, має хронічний перебіг.
 2. Трихофітія – збудником якої є антропофільний грибок.
 3. Кератомікози – вражаються роговий шар шкіри (еритразма, актіномікоз, висівкоподібний лишай).
 4. Кандидози – вражається поверхня слизових оболонок.

     Раджу вам дотримуватись правил особистої гігієни, не користуватись чужими речами (взуттям, рушниками та ін. ). Якщо у Вас з’явились перші симптоми грибка (пітливість ніг або неприємний запах) зверніться до лікаря за допомогою, щоб проконсультував і підібрав потрібну Вам схему лікування. Пам’ятайте, що під зараження попадають Ваші найближчі!

 

     Сидорук Христина
     лікар-дерматовенеролог, косметолог                                                                                              15.09.2015