ЕКГ

ЩО ТАКЕ ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАФІЯ

Електрокардіографія – це недороге, доступне і неінвазійне обстеження, яке дозволяє отримати важливу інформацію про стан серця. Застосовується для діагностики більшості захворювань серцево-судинної системи і оцінки функціонального стану серцевого м’яза і регуляції діяльності серця.
Зміст цього методу полягає в реєстрації електричної активності серця і в її графічному відображенні на дисплеї або папері. Проводиться за допомогою спеціальних приладів – електрокардіографів різних видів. У процесі обстеження на груди, руки і ноги пацієнта накладаються невеликі електроди, за допомогою яких реєструється електрична активність серця і відображається в отриманій кривій – електрокардіограмі (ЕКГ). Електрокардіограма в Івано-Франківську у дорослих та дітей проводиться однаково. Зняття ЕКГ займає 5-10 хвилин.
ЕКГ входить до діагностичного мінімуму при будь-якому медичному огляді в медичному центрі «Медхауз»

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЕКГ

Показаннями до проведення електрокардіограми є підозри на серцево-судинні захворювання і фактори ризику, що сприяють захворюванням серця. До цих факторів відноситься:

  • гіпертонічна хвороба,
  • куріння,
  • перенесені інфекції,
  • гіперхолестеринемія,
  • вагітність,
  • вік після 40 років.

Зняття електрокардіограми необхідно при погіршенні стану хворих з серцево-судинними захворюваннями, при появі хворобливих відчуттів в області серця, при виникненні задишки і аритмії. Її призначають перед операціями, при захворюванні нервової системи, внутрішніх органів, ендокринних залоз.