Параметри обличчя, як показ до ринопластики!

Параметри обличчя, як показ до ринопластики!

    Зовнішній ніс являється важливою частиною косметичного ансамбля лиця. При зміні форми і розмірів носа різко змінюється обличчя в цілому. Таке часто використовують в артистичній практиці чи на маскарадах. Значні зміни форм зовнішнього носа не рідко є причиною страждань не фізичного, а морального характеру.

    Розрізняють правильну і не правильну форму носа. Дефекти і деформації зовнішнього носа бувають надзвичайно різними. Серед причин дефектів цього органу можуть бути, так звані, військові чи побутові травми. Також такі хвороби, як сифіліс, вовчук, туберкульоз, доброякісні та злоякісні новоутворення.

    Деформації носа можуть бути різними, як по степені вираженості, так і по прояву: сколіоз, лордоз, сідловидний ніс, пташиний ніс.

    Ринопластика зовнішнього носа є важливою та відповідальною операцією. Необхідно визначити чи є вона доцільною!? Якщо немає грубих дефектів і якщо є, то як правильно відкоригувати грубі косметичні неточності!?

    Існує система параметрів згідно якої визначають доцільність та хід операції. Профільні дослідження з проведенням рівня лиця від горизонталі при погляді прямо перед собою дозволяє диференціювати варіанти невідповідності лицевого скелету.  В нормі лицевий кут між цими лініями у мужчин складає 90 градусів, а у жінок – 88. Середня частина лиця по висоті повинна бути рівна нижній частині. У цьому випадку довжину носа визначають як відстань між точкою змикання губ та найбільш виступаючим місцем підборіддя. Ідеальна довжина носа по N. S. Bynd (1993 р.) також рівна 0, 67-2/3 висоти середньої частини обличчя. Проекція кінчика відповідає 2/3, а корінь 1/3 з довжини носа. Цими формами зручно користуватися при незбалансованих рисах обличчя. Тому ключем у системі аналізу по N. S. Bynd являється визначення ідеальної довжини зовнішнього носа. Чіткий і правильний розрахунок розмірів та співвідношення обличчя визначають покази до ринопластики і об’єм хірургічного втручання. Така підготовленість – є гарантом красивого, гармонійного обличчя, тому для кожного пацієнта все підбирається індивідуально.

Керівник – професор І. В. Попович.

Співавтор асистент кафедри фармакології ІФМНУ та лікар отоларинголог медичного

центру “Медхауз” М. В. Юзифишин.