Тонзиліт

Тонзиліт – це хронічний запальний процес в області піднебінних мигдалин.

Передача мікробів відбувається повітряно-крапельним шляхом, джерелом є хвора людина. Якщо запалення мигдалин відбувається внаслідок бактеріальної інфекції, то цей процес починає гальмувати становлення імунітету, що в свою чергу призводить до розвитку тонзиліту. Становлення стійкого імунітету іноді може гальмуватися внаслідок неправильного лікування антибіотиками або із-за прийому препаратів від температури, коли вона не дуже висока (37-37,5 градусів).

Які причини тонзиліту?

Причиною тонзиліту можуть стати порушення носового дихання при таких хворобах як аденоїди (у дітей), викривлення носових перегородок, поліпи в носі і таке інше. Варто зазначити, що дуже важливу роль в розвитку хронічного тонзиліту грає зниження імунітету, а саме алергічні стани, які можуть стати першопричиною або ж, навпаки, бути тільки наслідком хронічного тонзиліту.

Симптоми:

  • гіперемія і збільшення країв піднебінних дужок;
  • поява рубцевих спайок між мигдалинами та піднебінними дужками;
  • видозміна мигдалин, рубцювання мигдалин;
  • казеозно-гнійні пробки або рідкий гній в лакунах мигдалин;
  • збільшення шийних лімфовузлів;
  • можливий сильний біль у горлі.

При тяжких тонзилітах, чи виникненні ускладнень захворювання може супроводжувати підвищена температура тіла, ломота, біль в суглобах тощо.

Поставити остаточний діагноз захворювання може лише лікар, так як при спробі самолікування хворі часто путають тонзиліт з простудою та грипом.

Яке лікування тонзиліту?

Лікування гострого тонзиліту: антибактеріальна терапія (амоксиклав, аугментин, биопарокс). Поряд з антибіотиками використовуються і місцеві антисептичні засоби, що володіють протизапальним, а також знеболюючим ефектом (гексаспрей, гексорал, стопангін, тантум верде та ін). Нераціональне лікування гострого тонзиліту, зокрема відмова від антибіотиків або їх невиправдано скорочений курс, є однією з причин переходу гострого тонзиліту в хронічний.

У стандартний комплекс профілактичного консервативного лікування хронічного тонзиліту входить комплекс процедур, спрямованих на боротьбу з хворобливою мікрофлорою, що постійно знаходиться в лакунах мигдалин, поліпшення дренажу мигдалин, корекцію імунологічної захисту організму. Цей комплекс включає в себе промивання лакун мигдалин, змазування мигдалин антисептичними розчинами, фізіотерапевтичні процедури, застосування імуномодуляторів. Курс лікування проводиться два рази на рік.

Медичний центр «Медхауз», тільки для Вас, підбрав найдосвідченіших спеціалістів. Нам довіряють, адже ми робимо все, щоб задовільнити Ваші потреби і очікування!