Отит

Отит – запальне захворювання вуха. Найчастіше зустрічається у дітей.

Симптоми отиту:

  • Ниючі больові відчуття у вусі;
  • Підвищена температура тіла;
  • Гнійні виділення з внутрішнього слухового проходу;
  • Можливе зниження слуху.

Часто отит починається з різкого  стріляючого болю у вусі, а через кілька днів починає виділятися гній.

Як дігностувати отит?

Для діагностики отиту застосовують отоскопію, рентгенограму скроневих кісток, а також аналіз крові. З допомогою отоскопії лікар обстежує внутрішнє вухо і барабанну перетинку. Рентгенографія і томографія внутрішнього вуха дозволяють обстежити глибокі структури вуха. Клінічний аналіз крові при отиті вказує на лейкоцитоз, підвищення ШОЕ, зрушення лейкоцитарної формули вліво. Забір гною і епітелію зі слухового проходу використовується для проведення бактеріологічного обстеження. При появі перших симптомів отиту слід звернутися до лікаря.

Лікування отиту, у багатопрофільному медичному центрі «Медхауз», полягає у проведенні прогріваючих процедур (проводяться в перші години захворювання, до того як почне витікати гній), відсмоктуванні гнійного вмісту з вуха за допомогою вакууму, промиванні вуха антисептичними розчинами, прийомі антибіотиків, судиннозвужуючих препаратів для носу, імунокорекції та прийомі вітамінів, фізіотерапевтичних процедурах.

В деяких випадках потрібне оперативне втручання. Можливі ускладнення такі як розрив барабанної перетинки, порізи лицьового нерву, мастоїдит.

Профілактика отиту полягає в укріпленні імунної системи, загартуванні. МК «Медхауз» рекомендує вчасно лікувати всі захворювання верхніх дихальних шляхів. Також регулярно провітрювати житлові приміщення і попіклуватись про достатню вологість повітря!

З нами Ви будете здорові завжди!