Розкриття гнійників

РОЗКРИТТЯ ГНІЙНИКІВ

rozkryttya_gnyinykiv.jpg
Розкриття гнійників

Розкриття гнійників

Розтин, санація, дренування гнійників в клініці «Медхауз» у Івано-Франківську

Гнійник, або абсцес - це гостра запальна реакція організму на проникнення гнійної інфекції через пошкодження в шкірі або слизових оболонках. Він являє собою порожнину, заповнену гноєм. Розміри порожнини можуть інтенсивно збільшуватися. У кращому випадку гнійник може прорватися назовні, що значно полегшить стан хворого. В іншому випадку в процес втягуються суміжні тканини, посилюючи перебіг хвороби.

 

Діагностика

Діагностика абсцесів м'яких тканин проводиться за допомогою УЗД обстеження або пункції товстою голкою.

Лікувальна тактика абсцесів включає розтин, санацію і дренування порожнини.

Існує кілька методів розкриття гнійника:

 • відкритий
 • закритий
 • пункційний

При поверхнево розташованих абсцесах вдаються до відкритого методу розтину. При цьому здійснюють широкий розріз і видалення вмісту гнійника. Закритий метод кращий при глибоко розташованих абсцесах. Він передбачає проведення невеликого розрізу, після чого проводиться кюретаж (вишкрібання) внутрішніх стінок абсцессной порожнини. Весь вміст відсмоктується за допомогою вакуумного насосу. При очищенні гнійника пункційним методом використовується голка для аспірації гною і введення лікарських засобів.

Після розтину здійснюють дренування гнійника двухпросвітним дренажем, що представляє собою порожню трубку, яка одним кінцем поміщається в порожнину абсцесу, а інший кінець знаходиться зовні. Замість трубки можуть бути використані катетери, марлеві серветки, пластини або турунди.

Санація гнійника передбачає обробку очищеної від гною рани антибактеріальними препаратами. Якщо спорожнення порожнини було вироблено закритим або пункційним методами, то введення медикаментів проводиться за допомогою шприцу.

Процедура зазвичай проводиться під внутрішньовенним наркозом. Місцеве знеболювання часто протипоказано через загрозу зараження оточуючих тканин. Прогноз в більшості випадків сприятливий.

Години роботи

 • Понеділок - П'ятниця 8:00 - 19:00
 • Субота 9:00 - 16:00
 • Неділя Вихідний
Лікар додому
Якщо у Вас немає можливості відвідати нашу клініку особисто - ви маєте змогу викликати спеціаліста МЕДХАУЗ прямо до дому. Ми з радістю надамо Вам консультації та необхідну допомогу!

Ціни на послуги з розкриття гнійників

 • Розкриття та дренування гнійних захворювань шкіри та підшкірно-жирової клітковини

  від 700 грн

 • Розкриття та дренування гнійних захворювань кисті

  від 600 грн

 • Розкриття та дренування гідраденіту

  від 700 грн

Інші послуги та ціни з загальної хірургії

Copyright © 2022 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.