Хірургія щитоподібної залози

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ

thyroid_surgery.jpg
Хірургічне лікування захворювань щитовидної залози

Хірургічне лікування захворювань щитовидної залози

Операції з видалення щитовидної залози можуть призначатись пацієнтам у яких діагностували патології (токсичні зоби, пухлини, кісти), що становлять загрозу для життя і здоров'я, нерідко викликають естетичний дискомфорт, деформацію внутрішніх органів аж до утрудненого дихання та ковтання (дисфагії). Залежно від індивідуальної клінічної картини видаленню підлягає або весь уражений орган, або його частка, або вузол, або інше новоутворення.

Діагностика захворювань щитовидної залози в Медичному Центрі «Медхауз» в Івано-Франківську включає прийом ендокринолога, УЗД обстеження, а при наявності вузлів більше 1 см - тонкоголкової біопсії, яка показує чи доброякісне новоутворення та чи існує онкологічний ризик. Сучасні ендоскопічні операції на щитовидній залозі дозволяють видалити уражений орган з високою точністю, без єдиного рубці не шиї, з мінімальною госпіталізацією - 1 добу.

Завдяки високій кваліфікації та досвіду хірургів клініки «Медхауз», операційні втручання проходять для пацієнтів без дискомфорту у відновлювальному періоді.

З захворюваннями щитовидної залози, на жаль, стикається все більше число людей молодого та середнього віку, а особливо часто вони зустрічаються у жінок. При показанні до операції багатьох турбує поява шраму на шиї. Нерідкі випадки, коли страх перед перспективою утворення рубців на шиї ставав однією з основних причин відмови від хірургічного лікування, що, безумовно, небезпечно для життя.

Показання для операції на щитовидній залозі

Питання про доцільність хірургічного втручання приймається в кожному випадку індивідуально. Операція виконується за медичними показаннями, якщо є онкологічний ризик (злоякісні, пухлини), ендокринні показання (гіпертеріоза), хірургічні та естетичні показання (велика пухлина тисне на навколишні органи та деформує шию).

Операція на щитовидній залозі може призначатись при наступних встановлених клінічних діагнозах:

 • вузловий токсичний зоб (токсична аденома щитовидної залози, синдром Пламмера)
 • багатовузловий токсичний зоб
 • дифузний токсичний зоб (хвороба Грейвса, Базедова хвороба, гіпертиреоз, хвороба Перрі, хвороба Флаяні)
 • тиреотоксикоз
 • кісти щитовидної залози (вузли, викликають онкологічну настороженість)
 • Доброякісна пухлина щитовидної залози, при якій збільшений в розмірі орган тисне на стравохід, викликає утруднене дихання і ковтання, естетичний дискомфорт.

Відзначимо, що хірургічне втручання потрібне не завжди. Наприклад, аденома щитовидної залози (доброякісна пухлина) вимагає спостереження. При тиреотоксикозі (з дифузним токсичним зобом) слід спочатку пройти курс консервативної терапії у ендокринолога. Якщо лікування щитовидної залози без операції протягом терміну, встановленого лікарем, не принесло бажаного результату, може бути призначено хірургічне втручання. Пацієнт може також отримати направлення на контрольне УЗД і пункцію вузлів.

 

Відкрита операція на щитовидній залозі

Щитовидна залоза (частка, вузол) видаляється через розріз на шиї, довжина якого залежить від розміру пухлини або новоутворення (близько 5 см). Наші хірурги завжди на стороні своїх пацієнтів і намагаються зробити рубець найбільш малопомітним. Тому розріз розташовується в природній складці шкіри, а тонкий і акуратний косметичний шов накладається за особливою методикою. Згодом такий рубець стає майже непомітним, тому замаскувати його неважко.

 

Відновлення після видалення щитовидної залози

Видалення щитовидної залози іноді є єдиним способом поліпшити якість життя та запобігти розвитку ракових захворювань. Після традиційної операції на щитовидній залозі на шиї залишається настільки непомітний рубець, наскільки це взагалі можливо при «відкриті» тиреоїдектомії. Іноді зняття швів взагалі не потрібно - краю шкіри фіксують не лигатурами, а спеціальним медичним клеєм.

 

Під час відновлення важливо дотримуватись рекомендацій лікаря: на 2-3 тижні утриматися від інтенсивних фізичних навантажень, приймати виписані медикаменти. Відзначимо, що гормональна терапія після операції на щитовидній залозі потрібна н

Години роботи

 • Понеділок - П'ятниця 8:00 - 19:00
 • Субота 9:00 - 16:00
 • Неділя Вихідний
Лікар додому
Якщо у Вас немає можливості відвідати нашу клініку особисто - ви маєте змогу викликати спеціаліста МЕДХАУЗ прямо до дому. Ми з радістю надамо Вам консультації та необхідну допомогу!

Ціни на послуги з хірургічного лікування захворювань щитовидної залози

 • Гемітиреоїдектомія

  від 18 000 грн

 • Тиреоїдектомії (видалення щитоповидної залози)

  від 20 000 грн

 • Радикальна тиреоїдектомія

  від 24 000 грн

Інші послуги та ціни з загальної хірургії

Copyright © 2022 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.