Гострокінцеві перианальні кондиломи

ЛІКУВАННЯ ГОСТРОКІНЦЕВИХ ПЕРИАНАЛЬНИХ КОНДИЛОМ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

anal_warts.jpg
Лікування гострокінцевих перианальних кондилом в Івано-Франківську

Лікування гострокінцевих перианальних кондилом в Івано-Франківську

Гострокінцеві кондиломи - вірусне захворювання шкіри і слизових оболонок, найчастіше уражає ділянку геніталій, сечостатевого тракту, промежини і заднього проходу, але вони можуть іноді виявлятися і в роті, що виявляється у вигляді формування одиничних або множинних, часто зливаються, розростань типу «кольорової капусти», кількість яких може досягати декількох сотень.

Гострокінцеві кондиломи викликає вірус папіломи людини. До теперішнього часу встановлено близько 100 серологічних типів вірусу папіломи людини, причому різні типи вірусу папіломи людини викликають різні, але в той же час і специфічні для даного типу вірусу захворювання - родимки, бородавки, папіломи, ділянки підвищеного зроговіння (гіперкератози), маленькі виразки слизових (ерозії). Гострі кондиломи викликаються тільки вірусом папіломи людини 6 і 11 серотипів, інші захворювання цей тип вірусу не викликає.

Вірус папіломи людини, що викликає гострі кондиломи, відноситься до вірусів низькою онкогенності, тобто практично не малігнізується. Але ризик розвитку раку все-таки не виключений: при так званих гострих кондиломах Бушко-Левенштейна - гігантських конділоматозних розростаннях існуючих більш декількох років.

Інфікування відбувається переважно статевим шляхом, не виключений контактно-побутовий шлях передачі - через предмети особистої гігієни. Однак контакт з хворим гострокінцевими кондиломами не завжди веде до інфікування - зараження відбувається приблизно в 30-70% випадків. Зі збільшенням часу контакту ризик зараження збільшується. Сприятливими моментами до зараження, «вхідними воротами» вірусу в організм є мікротравми шкіри і слизових в місці контакту, на фоні зниженого імунітету. Вірус папіломи людини не призводить до формування стійкого імунітету, тобто ризик повторного зараження залишається завжди. Вірус знаходиться не тільки на шкірі і секреті слизової, але може виявлятися і в спермі, сечі і слині.

Група ризику зараження кондиломами не обмежується тільки особами, що ведуть «своєрідний» спосіб статевого життя, до неї можна віднести практично всіх людей, що живуть статевим життям. Використання презерватива для профілактики зараження не має ніякого значення - пори в латексі набагато більше ніж розмір вірусу. Поява гострокінцевих кондилом в ділянці заднього проходу не завжди пов'язано з анальними статевими контактами - вірус папіломи людини, розмножуючись в шкірі, може захоплювати інші ділянки - промежину, пах, в тому числі і шкіру навколо заднього проходу.

Прояв вірусу знаходиться в тісному зв'язку зі станом імунітету. Потрапивши в організм, вірус локалізується в глибоких шарах клітин шкіри, де під контролем імунної системи може перебувати в «сплячому» періоді довгий час і до пори ніяк себе не проявляти. Це є особливістю цієї інфекції - так званий інкубаційний період може становити від декількох тижнів до декількох років. Після зараження вірус залишається в шкірі і слизових, в інші органи і кров він не потрапляє. При ослабленні імунітету, клітини шкіри і слизової, починають розмножуватися в них віруси, у міру дозрівання клітин поступово переміщуються до поверхні, де починають формувати характерні для вірусного ураження шкірні утворення. З цього моменту - з моменту шкірних проявів вірус може потрапити в навколишнє середовище, а пацієнт стає заразним для оточуючих «контактерів».

Перебіг захворювання залежить від «взаємини» вірусу та імунної системи. Якщо кондиломи не лікувати то з часом кількість і площа висипань тільки збільшується, є ризик зараження статевого партнера. У запущених випадках кондиломи можуть займати всю анальну ділянку і переходити навіть на сусідні. У рідкісних випадках кондиломи спонтанно пропадають, що, однак, не завжди означає повне зникнення вірусу з організму. Ослаблення імунітету в силу різних причин може спровокувати повторний спалах латентної папіломавірусної інфекції та рецидив кондилом.

Факт появи кондилом частіше не проходить непоміченим пацієнтом, багато хто приходить з практично вже готовим діагнозом - кондиломи починають:

 • намацує
 • ускладнюють анальну гігієну;
 • приводять до анального свербіння;
 • травмуватися, утворюються виразки і кровоточать;
 • викликати будь-який інший (психологічний, косметичний, статевий) дискомфорт


Діагностика

 • достатньо простого огляду фахівцем ділянки заднього проходу
 • аноскопія
 • ректороманоскопія
 • лабораторні дослідження (ПЛР)

Обстежитися бажано також і статевим партнерам, так як існує ймовірність їх інфікування. У той же час симулювати гострокінцеві кондиломи можуть інші захворювання шкіри ділянки заднього проходу - від закупорених сальних залоз (атером) перианальної ділянки до плоскоклітинного раку анального каналу.

 

Лікування кондилом включає три обов'язкові компоненти:

 • видалення видимих ​​проявів вірусної активності (кондилом)
 • імунотерапія
 • противірусне лікування

Гарантованого методу довічного лікування від гострокінцевих кондилом в даний час на жаль немає. У своїй роботі ми використовуємо тільки найбільш надійні, перевірені та ефективні методи лікування кондилом, що дозволяють домогтися найкращих результатів лікування цього захворювання з мінімальним дискомфортом.

Висічення кондилом здійснюється найефективнішими на сьогоднішній день способами:

 • апаратом радіохвильової хірургії Сургітрон;
 • електрохірургічним апаратом ERBE в режимі «SPRAY».

Ці методи дозволяють, швидко, безкровно і косметично без утворення грубих рубців видаляти самі кондиломи, так і знищувати вірус в глибоких шарах шкіри, що збільшує надійність лікування.

Години роботи

 • Понеділок - П'ятниця 8:00 - 19:00
 • Субота 9:00 - 16:00
 • Неділя Вихідний
Лікар додому
Якщо у Вас немає можливості відвідати нашу клініку особисто - ви маєте змогу викликати спеціаліста МЕДХАУЗ прямо до дому. Ми з радістю надамо Вам консультації та необхідну допомогу!

Ціни на послуги з проктології

 • Видалення гострокінцевих кондилом

  • 1 - 5 шт.

   600 грн

  • 5 - 20 шт.

   2000 грн

  • більше 20шт.

   від 2000 грн

Copyright © 2023 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.