Рак легень

ЛІКУВАННЯ РАКУ ЛЕГЕНЬ (ХІМІОТЕРАПІЯ) В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

lung_cancer.jpg
Перемогти рак легень за допомогою хіміотерапії в Івано-Франківську

Перемогти рак легень за допомогою хіміотерапії в Івано-Франківську

Існує два основних типи раку легенів — недрібноклітинний, на який припадає від 80% до 85% випадків раку легенів, і багатоклітинний — від 10% до 15%. Виходячи з типу пухлини, лікар обирає методи лікування.

Хіміотерапія при недрібноклітинному раку легенів (НДРЛ)
Основними підтипами НДРЛ є аденокарцинома, плоскоклітинний рак і крупноклітинна (недиференційована) карцинома.

Не усім пацієнтам з НДРЛ буде рекомендовано застосування хіміотерапії. Залежно від стадії захворювання та інших факторів, хіміотерапію може бути рекомендовано в таких ситуаціях:

Перед операцією (неад’ювантна хіміотерапія): застосовується (іноді разом із променевою терапією), щоб зменшити обсяг пухлини перед хірургічним втручанням, а також щоб убити клітини, які поширилися організмом, і зменшити ризик повернення захворювання.

Після операції (ад’ювантна хіміотерапія): застосовується (іноді разом із променевою терапією) для вбивання клітин, які могли залишитися після хірургічного видалення пухлини і мінімізації ризику рецидиву захворювання.

Для місцево-поширеного НДРЛ: іноді хіміотерапія поряд із променевою терапією призначається як основне лікування при видах раку, для яких із тих чи інших причин не рекомендується проводити операцію.
Для раку легенів 4 стадії хіміотерапія може бути рекомендована для подовження та покращення якості життя пацієнта.
Тип раку також впливає і на вибір препарату.

На ранній стадії раку легенів використовують комбінацію із двох хіміопрепаратів. У таких випадках часто використовують цисплатин або карбоплатин і ще один препарат. Іноді можуть використовуватися інші комбінації, такі як гемцитабін з вінорелбіном або паклітакселом.
Поширений рак легенів можна лікувати за допомогою одного хіміопрепарату, особливо в людей, які слабо переносяться комбіновану хіміотерапію (люди зі слабким здоров’ям або літні). Для тих, у кого прогресуючий рак легенів і вони відповідають певним критеріям, до хіміотерапії може бути додано препарат таргетної терапії, наприклад, бевацизумаб (Авастин), рамуцирумаб (Кірамза) або нецитумумаб (Портрацца).


Хіміотерапія дрібноклітинного раку легенів (ДКРЛ)

Дрібноклітинний рак легенів порівняно з НДРЛ зростає і поширюється швидше. Також цей тип раку добре реагує на хіміотерапію та променеву терапію. Але, на жаль, у багатьох людей рецидивує. Найчастіше ДКРЛ діагностують, вже коли він поширився організмом, тому інші методи лікування, такі як хірургічне втручання або променева терапія, не можуть повністю охопити всі області пухлини.

Для людей із локальної стадією ДКРЛ хіміотерапію часто комбінують із променевою терапією (хіміопроменеве випромінювання);

Для людей із складною стадією ДКРЛ хіміотерапія зазвичай є основним методом терапії. Іноді її комбінують з імунотерапією, іноді проводиться променева терапія.

Як правило, ДКРЛ лікується із застосуванням комбінацій хіміотерапевтичних препаратів.

Якщо пухлина прогресує під час лікування або повертається незабаром після його завершення, можна спробувати інші хіміопрепарати. Вибір ліків залежить, в тому числі, від того, як швидко онкологія починає знову зростати. Що довше рак не повертається, то більша ймовірність того, що подальше лікування принесе результат.
Якщо захворювання повертається через 6 місяців після завершення лікування, препарати, які застосовувалися в перший раз, можуть бути ефективними знову.

Якщо захворювання повертається раніше або продовжує зростати під час терапії, подальше лікування тими ж ліками навряд чи буде корисним. Якщо лікарі вирішують продовжити хіміотерапію, то найчастіше лікування проводять одним препаратом. У таких випадках часто використовують Топотекан, який може застосовуватися у вигляді таблеток або внутрішньовенних ін’єкцій.  


Як проводять і яка тривалість курсу хіміотерапії?

Хіміотерапевтичні препарати найчастіше застосовуються у вигляді внутрішньовенних ін’єкцій тривалістю кілька хвилин або у вигляді інфузій протягом більш тривалого періоду часу.
Хіміотерапія проводиться циклами, чергуючи період терапії з періодом відновлення, щоб дати організму час оговтатися від впливу ліків.

Тривалість циклів найчастіше становить 3–4 тижні, а початкова кількість циклів зазвичай становить від 4 до 6. Графік варіюється залежно від використовуваних препаратів. Наприклад, для деяких ліків хіміотерапію призначають тільки в перший день циклу. Для інших — протягом кількох днів поспіль або один раз на тиждень. Потім усе повторюється, щоб почати наступний цикл.

Ад’ювантну або неоад’ювантну терапію при недрібноклітинному раку легенів часто призначають протягом 3–4 місяців залежно від застосовуваних препаратів. Тривалість лікування залежить від того, наскільки воно є ефективним і які побічні ефекти проявляються у пацієнтів. Якщо первинний підхід хіміотерапії при раку легенів на 4 стадії більше не працює, лікар може порекомендувати продовжити лікування одним препаратом другої лінії. Наприклад, Доцетаксел або Пеметрексед, або котримсь із препаратів тангентної або імунотерапії.

При ДКРЛ хіміотерапія в комбінації з променевою терапією в грудну клітку проводиться щодня протягом кількох тижнів. При поширених формах раку початкова хіміотерапія часто призначається на 4–6 циклів, іноді в поєднанні з препаратами імунотерапії, протягом 3–4 місяців. Крім того, лікарі можуть рекомендувати продовжити лікування одним препаратом імунотерапії для пацієнтів, у яких була хороша реакція на початкову хіміотерапію або не було прогресування захворювання.

Протипоказання при хіміотерапії раку легенів

Хіміотерапевтичне лікування може бути протипоказане в таких випадках:
Якщо міждисциплінарна комісія зробила висновок щодо марності цього методу лікування в конкретному випадку пацієнта;

 • Якщо у пацієнта велике метастазування з ураженням головного мозку і печінки;
 • Період вагітності і лактації;
 • При серцевій недостатності;
 • При наявності інфекцій;
 • Якщо загальний стан здоров’я організму критичний;
 • При виснаженні організму, різкій втраті ваги (кахексії);
 • Проведення хіміотерапії припиняється при неефективності лікарського засобу або серйозних побічних ефектах.

Можливі наслідки хіміотерапії

Застосування хіміотерапії при раку легенів може викликати побічні ефекти, що залежать від типу препарату, дози діючої речовини, тривалості лікування і особливостей організму пацієнта.

Найпоширеніші з можливих побічних дій — втрата волосся, зміна в структурі нігтів, поява ран, виразок у роті, втрата апетиту або зміна ваги, нудота і
блювота, діарея, збільшення ваги, порушення когнітивної функції.

Хіміотерапевтичні препарати також можуть вражати кровотворні тіла в кістковому мозку, що, в свою чергу, може призвести до збільшення ризику заразитися інфекціями (через низький рівень лейкоцитів); появи легких синців або кровотеч (в зв’язку з низьким рівнем тромбоцитів у крові); втоми (від низького рівня еритроцитів та інших причин). Такі побічні ефекти часто зникають після закінчення лікування.


Харчування під час хіміотерапії раку легенів

Правильно підібране харчування допоможе впоратися з деякими побічними ефектами хіміотерапії і відновитися після її закінчення. Онколог разом із дієтологом допоможе підібрати оптимальний режим харчування, виходячи з особливостей вашого самопочуття під час терапії і препаратів, які ви приймаєте.

Наприклад, вам можуть порекомендувати при запорах і діареї пити достатню кількість рідини і збагатити раціон продуктами, багатими на клітковину (фрукти, висівки).

В цілому, строгих заборон в харчуванні немає, — важливо їсти потроху і стежити за реакцією організму на ті чи інші продукти.


Ось загальні рекомендації щодо харчування:

 • відмовтеся від копчених, консервованих і смажених продуктів. Від давайте перевагу їжі, приготованій на пару
 • наповніть свій раціон правильними жирами, велика частина з яких повинна бути рослинного походження.
 • не забувайте про білкову їжу (наприклад, нежирний сир, морська риба, яловичина).
 • їжте більше овочів і фруктів, в тому числі броколі і буряк.
 • кондитерські вироби і солодощі замініть на такі продукти як мед, сухофрукти, гіркий шоколад.
 • ваш щоденний раціон повинен включати і цільнозернові продукти (цільнозернові крупи, макарони і хліб).

 

Рішення про необхідність проведення хіміотерапії та розробка плану лікування проводиться на міждисциплінарному консиліумі лікарів нашої клініки. Такий підхід дозволяє врахувати всі аспекти клінічного випадку.

У свою чергу, пацієнту варто бути уважним до свого організму і повідомляти свого лікаря про будь-які зміни в самопочутті. Це допоможе йому прийняти рішення щодо необхідності хіміотерапії, вчасно вносити корективи в план лікування і за необхідності припинити його. Важливо пам’ятати, що саме згуртована командна робота допомагає зробити лікування максимально ефективним.

Години роботи

 • Понеділок - П'ятниця 8:00 - 19:00
 • Субота 9:00 - 16:00
 • Неділя Вихідний
Лікар додому
Якщо у Вас немає можливості відвідати нашу клініку особисто - ви маєте змогу викликати спеціаліста МЕДХАУЗ прямо до дому. Ми з радістю надамо Вам консультації та необхідну допомогу!

Ціни на послуги з лікування раку легень

 • Первинний огляд онколога

  400 грн

 • Повторний огляд онколога

  250 грн

Інші послуги та ціни з онкології

Copyright © 2023 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.