Захворювання шийки матки

ЕРОЗІЯ ШИЙКИ МАТКИ

kanonizaciya_sheiki_matki.jpg
Ерозія шийки матки: як лікувати?

Ерозія шийки матки: як лікувати?

Патологія шийки матки - одна з найактуальніших проблем і розповсюджена причина візиту пацієнток до гінеколога.

Багато жінок чули про те, що на шийці матки бувають зміни: ерозія, дисплазія, і навіть рак. Яким чином їх діагностують? Чи потрібно лікувати патологічні стани шийки матки, і які методи лікування сьогодні є найбільш ефективними? На всі ці питання дадуть відповідь фахівці клініки «Медхауз» в Івано-Франківську.

ЕРОЗІЯ ШИЙКИ МАТКИ

Ерозія шийки матки - найпоширеніша гінекологічна патологія. Це порушення цілісності слизової оболонки органу. Хворобі піддаються всі жінки дітородного віку. При нормальній роботі імунітету організм сам запобігає розвитку ерозії, але під впливом несприятливих факторів захисний механізм порушується. Розпізнати ерозію шийки матки в більшості випадків вдається під час чергового гінекологічного огляду - патологія рідко викликає симптоми. Саме тому не варто нехтувати профілактичними походами до лікаря.

Симптоми ерозії шийки матки

Запідозрити у себе ерозію шийки матки складно. Хвороба довгий час не проявляє себе ніякими специфічними ознаками. У міру розвитку у жінки можуть з'являтися легкі кров'янисті виділення після статевого акту або інтенсивних фізичних навантажень.

По мірі розвитку патологічного процесу у жінки виникають такі симптоми ерозії шийки матки:

 • рясні слизові виділення. Вони часто супроводжуються неприємним запахом, вкрапленнями гною
 • білі, які подразнюють піхву і вульву. Через це з'являється почервоніння, набряклість, печіння
 • болі внизу живота. З'являються через стискання нервових закінчень
 • кровотечі під час статевого акту. Під час сексу шийка матки травмується, згодом інтим стає неможливим

Причини виникнення ерозії шийки матки

Ерозія шийки матки зустрічається у жінок дітородного віку. Вона однаково часто діагностується як у молодих дівчат, так і у жінок, які народили. Однак, виділяють ряд причин, які сприяють розвитку патології:

 • ендоцервіцит - запальний процес шийки матки;
 • вірус папіломи людини - найбільш небезпечні онкогенні типи;
 • інфекційні захворювання статевих органів - хламідіоз, уреаплазмоз, гарднерельоз, трихомоніаз;
 • ектропіон - виворіт шийки матки;
 • гормональні порушення - неправильно підібрана схема лікування, ендокринні захворювання, ранній або пізній початок менструації;
 • ранній початок статевого життя та часта зміна партнерів.
 • травми - використання секс-іграшок, грубий статевий акт здатні стати причиною механічного пошкодження слизової.

ЕКТРОПІОН ШИЙКИ МАТКИ

Ектропіон - передраковий патологічний стан з характерним виворотом слизової цервікального каналу в порожнину піхви. Виворіт слизової, як правило, обмежений нижнім відділом матки, але іноді може себе проявляти інакше.

Найчастіше ця патологія виникає при травмуванні шийки матки при пологах, абортах, операціях, що проводяться на матці, або через некоректно накладених післяпологових швів. Іноді ектропіон з'являється внаслідок неправильно накладеного шва на раніше пошкоджені тканини шийки. Сприяють формуванню ектропіону і аборти на пізніх термінах вагітності, оскільки при їх проведенні застосовується насильницьке розширення шийного каналу.

Ектропіон практично завжди протікає безсимптомно і часто діагностується, коли здоров'ю жінки завдано істотної шкоди.

Симптоми ектропіону шийки матки

У більшості випадків ектропіон шийки матки має безсимптомний перебіг і виявляється випадково, при зверненні до гінеколога з будь-якою сторонньою проблемою або під час профогляду. Тому так важливо регулярно відвідувати жіночого лікаря, особливо після переривання вагітності або народження малюка.

Якщо обидві патології супроводжуються запальним або дистрофічним процесом, то спостерігаються такі симптоми:

 • збільшується обсяг вагінальних виділень
 • біль внизу живота
 • з'являються кров'янисті виділення, які абсолютно не пов'язані з менструальним циклом
 • місячні стають нерегулярними
 • статевий акт заподіює занепокоєння (дискомфорт або біль)

Діагностика патології починається з гінекологічного огляду та збору анамнезу. При обстеженні лікар виявляє зіяючий цервікальний канал, вивернуту частину ендоцервіксу з гладкою або шорсткою поверхнею і рубцеві зміни тканин, що утворилися внаслідок перенесеної травми шийки матки.

Метод лікування ектропіону шийки матки підбирається спеціалістами Медичного Центру «Медхауз» в залежності від стадії захворювання, ступеня деформування шийки, загального стану репродуктивної системи, віку пацієнтки та інших чинників.

Лікування ектропіону шийки матки в Івано-Франківську у Клініці «Медхауз»

У нашому Медичному Центрі лікування ектропіону шийки матки проводять лікарі найвищої кваліфікації з багаторічним досвідом роботи з такими патологічними станами. Перед початком лікування фахівець проведе повне обстеження і призначить ряд аналізів.

Після отримання результатів лікар підбере індивідуальний і результативний метод лікування. Незалежно від того, яка технологія лікування ектропіону буде застосована, ми можемо гарантувати:

 • високу точність і мінімальний вплив на здорові тканини шийки матки
 • безкровність і безболісність процедури
 • якнайшвидше загоєння і високу результативність лікування
 • відсутність післяопераційних швів і необхідності в додатковій обробці поверхні рани
 • збереження анатомічної форми шийки матки і її функцій
 • безболісне отримання біоматеріалу для гістологічного аналізу

Застосування новітніх технологій лікування дозволяє не турбуватися про те, що в подальшому при вагітності і пологах можуть виникнути якісь ускладнення, оскільки виключає рубцювання тканин, забезпечуючи при пологах нормальне розкриття цервікального каналу.

ДИСПЛАЗІЯ ШИЙКИ МАТКИ

Дана патологія характеризується появою аномальних клітин в шийці матки. Досить часто дисплазію також називають передракових станом, але своєчасно поставлений діагноз і проведене лікування роблять процес зворотнім.

Особливості захворювання

Для більшості патологій шийки матки характерно порушення цілісності слизової оболонки, але дисплазія - це в більшості випадків прихований процес, який не завжди можна виявити при звичайному візуальному огляді. При цьому захворюванні відбуваються глибокі зміни, що зачіпають клітинну структуру.

У медичній практиці розрізняють 3 ступені патологічного процесу:

 • легку дисплазію (характеризується ураженням поверхневої частини епітелію, до 1/3 його шару)
 • помірну (клітинні зміни виявляються в 2/3 товщині епітелію)
 • важку (в патологічному процесі залучені всі 3 шари, але ріст ракових клітин відбувається тільки в межах слизового шару шийки матки)

Причини появи

Основною причиною дисплазії є потрапляння і тривале перебування в організмі інфекції, викликаної онкогенними типами ВПЛ (вірусу папіломи людини). На даний момент відомо близько 100 його різновидів. Однак патологічний процес може виникнути через кілька років після зараження, а сприяти йому можуть і інші несприятливі фактори: генетична схильність до злоякісних процесів, паління, травми шийки матки, хронічні запалення статевих органів, зниження імунного захисту, тривалий прийом гормональних препаратів, занадто ранній або пізній початок статевого життя.

Герпесная інфекція. Вірус герпесу 2-го типу може викликати дисплазію 3-го ступеня.

Хламідіоз. При відсутності лікування дана інфекція підтримує тривале запалення в слизовій оболонці шийки матки, що може привести до порушення дозрівання епітелію і подальшого розвитку дисплазії.

Трихомоніаз. Це захворювання провокує уповільнений запальний процес у слизовій, надаючи шкідливу дію на клітини епітелію. При проведенні лабораторного дослідження біоматеріалу на трихомоніаз вже можна виявити атипові клітини.

Дефіцит фолієвої кислоти. Такий стан, як правило, характерно для вагітних жінок. У нормі фолієва кислота забезпечує дозрівання клітин слизової оболонки шийки матки, але при її дефіциті порушується процес роботи структур цитоплазми.

Діагностика

Для вибору найбільш ефективного методу лікування дисплазії шийки матки в кожному конкретному випадку необхідно пройти повне обстеження. Воно допоможе виявити причину появи патології і ступінь ураження тканин.

Кольпоскопія. Даний метод заснований на огляді піхви і піхвової частини шийки матки. Якщо візуально патологічні процеси виявити складно, проводиться розширена кольпоскопія.

Вишкрібання каналу шийки матки. Ця процедура необхідна для забору біоматеріалу для лабораторного дослідження.

Мікроскопія мазка. Мазок береться зі слизової шийки матки під час кольпоскопії. За допомогою даного виду діагностики можна виявити ряд характерних для дисплазії змін клітинної структури.

Біопсія. Дослідження біоптату дозволяє отримати найбільш достовірні дані при діагностиці дисплазії. Даний метод передбачає забір ділянки слизової під час кольпоскопії за допомогою спеціального інструменту. Біопсія дозволяє не тільки вивчити структуру клітин, але і гістоархітектуру, що важливо при оцінці стадії захворювання. 

Лікування

Вибір методу лікування дисплазії залежить від декількох факторів: ступеня патологічного процесу, розміру осередку ураження та віку пацієнтки.

Консервативне. Якщо дисплазія легкого або помірного ступеня виявлена ​​у молодої дівчини (особливо породіллі), то їй показано диспансерне спостереження. У деяких випадках відбувається мимовільний регрес захворювання. Але, якщо дисплазія шийки матки була викликана ВПЛ або іншими небезпечними інфекціями, лікар призначає етіотропну противірусну терапію, препарати інтерферону, припікання патологічного ділянки речовинами легкого дії, застосування засобів для нормалізації мікрофлори. Слід зазначити, що консервативне лікування не завжди дає позитивний результат і практично неефективно, якщо мова йде про дисплазії 3-го ступеня.

Хірургічне. До цієї групи можна включити такі методи:

Діатермокоагуляція. При припікання дисплазії шийки матки проводиться руйнація патологічного вогнища електричним струмом високої частоти. Після процедури відбувається некроз атипових епітеліальних клітин. Але на місці припікання утворюється рубці. Даний метод останнім часом втратив популярність через свій травматичності, великого ризику ускладнень і рецидивів;

Криодеструкція. Метод заснований на обробці патологічного вогнища в шийці матки рідким азотом. Після проведення процедури атипові клітини руйнуються і відриваються. Цей метод вважається більш щадним, ніж звичайне припікання;

Лазеровапорізація. Метод передбачає вплив на уражену ділянку шийки матки лазерним променем. При цьому з атипових клітин випаровується рідина, і вони руйнуються. Цей спосіб вважається високоефективним, але досить дорогим;

Лікування радіохвилями. Для проведення процедури використовується сучасний апарат «Сургитрон». З його допомогою патологічний осередок руйнується за допомогою радіохвиль.

Лікування дисплазії шийки матки в «Медхауз» у Івано-Франківську

Ми з розумінням ставимося до інтимних проблем, намагаємося створити для своїх пацієнток комфортну атмосферу і надати послуги на високому рівні. Наші фахівці завжди готові вислухати Вас, призначити необхідні методи обстеження і підібрати необхідну терапію.

НАБОТОВІ КІСТИ ШИЙКИ МАТКИ

Наботові кісти представляють собою закупорені протоки залоз шийки матки, розтягнуті секретом цих залоз.

Причини виникнення

До кістоутворень, як правило, призводить закупорка парацервікальних залоз і порушення відтоку секрету, що ними виробляється.

Також причинами появи кісти шийки матки є:

 • недостатня інтимна гігієна
 • часта зміна сексуальних партнерів
 • травми шийки матки при гінекологічних маніпуляціях, пологах, аборти
 • ендокринні порушення
 • ерозія шийки матки

Кісти можуть сформуватися у жінки будь-якого віку, а каталізатором їх появи може послужити будь-який запальний процес.

Кісти шийки матки:

 • не передаються статевим шляхом
 • не впливають на гормональний фон
 • не впливають на процес вагітності і пологів
 • не несуть небезпеки для розвитку плоду
 • не мають схильності до злоякісності
 • не вимагають ніяких обмежень в заняттях спортом та інших фізичних навантажень
 • не заважають сексуальному життю

Розмір Набокових кіст варіюється від одного міліметра до декількох сантиметрів у діаметрі, як правило, не більше 2 см.

Симптоми

Наявність кіст шийки матки в більшості випадків проходить для жінки абсолютно безсимптомно. Тому патологію виявляють випадково, під час звичайного гінекологічного огляду. Такі утворення зазвичай не доставляють занепокоєння жінці, але при досягненні розміру більше 1 см, вони здатні порушити функціональність цервікального каналу аж до його закупорювання.

Зовні це може виявлятися такими симптомами:

 • хворобливі місячні
 • біль внизу живота
 • труднощі із зачаттям
 • дискомфорт і біль під час сексу
 • зміна обсягу вагінальних виділень
 • кров'янисті виділення, не пов'язані з місячними

Перераховані симптоми служать вагомою причиною для звернення до лікаря-гінеколога. Оскільки наботові кісти не схильні до саморозсмоктування, основним методом їх лікування є видалення.

Діагностика

Діагностика патології полягає в інструментальному огляді шийки матки. При кольпоскопії такі утворення візуалізуються в формі маленьких горбків білувато-жовтуватого кольору і не дуже щільної консистенції. Кісти великого розміру добре проглядаються і при огляді з гінекологічними дзеркалами.

Щоб диференціювати захворювання, застосовують такі методи дослідження:

 • мазок на онкоцитологию (ПАП-тест)
 • аналізи на статеві інфекції
 • біопсія шийки матки
 • УЗД
 • кольпоскопія

Фахівці Медичного Центру «Медхаус» підходять до лікування тільки індивідуально, з урахуванням особливостей організму пацієнтки.

Лікування кісти шийки матки

Хірургічне лікування наботових кіст можна проводити в будь-який день місячного циклу, крім періоду менструації, а також трьох днів до і після неї.

Стандартне оперативне лікування включає два етапи:

 • прокол кіст і їх спорожнення
 • припікання утворень рідким азотом, електротермокоагулятором, лазером або радіохвильовим методом

Після операції може призначатися місцева терапія, для прискорення загоєння (спринцювання, вагінальні свічки і т.п.). Єдиним результативним методом лікування кіст шийки матки є їх хірургічне видалення. Ніякі способи народної медицини позбутися від наботових кіст не допоможуть!

Лікарі Клініки «Медхауз» в Івано-Франківську використовують в лікуванні кіст шийки матки тільки передові, мініінвазивні хірургічні методики. При виборі методу втручання обов'язково враховуються репродуктивні плани пацієнтки.

Години роботи

 • Понеділок - П'ятниця 8:00 - 19:00
 • Субота 9:00 - 16:00
 • Неділя Вихідний
Лікар додому
Якщо у Вас немає можливості відвідати нашу клініку особисто - ви маєте змогу викликати спеціаліста МЕДХАУЗ прямо до дому. Ми з радістю надамо Вам консультації та необхідну допомогу!

Ціни на гінекологічні послуги

 • Первинна консультація Бартловської Олени Тарасівни (огляд в дзеркалах, відеокольпоскопія, взяття мазків)

  550 грн

 • Первинна консультація (огляд в дзеркалах, відеокольпоскопія, взяття мазків)

  500 грн

 • Повторна консультація

  300 грн

 • Ехосальпінгоскопія зі знеболенням

  1300 грн (+ УЗД)

 • Прицільна радіохвильова біопсія шийки матки

  300 грн + аналіз

 • Радіохвильова терапія шийки матки

  1200 грн

 • Радіохвильова ексцизія шийки матки

  1500 грн

 • Конізація шийки матки

  4000 грн

 • Радіохвильова пунктура наботових кист

  700 грн

Copyright © 2022 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.