Блог

Діагностика та лікування онкології щитоподібної залози

22 квіт.

Рак щитоподібної залози - злоякісна пухлина, що походить з фолікулярних або С-клітин щитоподібної залози та є найпоширенішим злоякісним новоутоворенням серед інших органів ендокринної системи. Розділяють фолікулярний та папілярний рак щитоподібної залози.

На Прикарпатті найчастіше зустрічається саме фолікулярний рак щитоподібної залози. Він виникає переважно у жінок, яким понад 50 років.  Фолікулярний рак належить до високо-диференційованих форм та характеризується сприятливим прогнозом та високим показником виживання пацієнтів. Основною причиною фолікулярного раку є вузлові зоби, які виникають внаслідок йододефіциту.

Папілярний рак щитоподібної залозии — найпоширеніше злоякісне новоутворення щитоподібної залози у дітей та дорослих, що складає до 80 % всіх злоякісних новоутворень щитоподібної залози. Папілярний рак щитоподібної залози характеризується високою інвазивною активністю, яка проявляється метастазуванням переважно лімфогенним шляхом, хоча інвазія кровоносних судин теж має місце.

СИМПТОМИ, якими не варто нехтувати

Типових ознак при онкології щитоподібної залози не існує, розповідає лікар-ендокринолог МЦ «МЕДХАУЗ» Оксана Дідушко. Проте, якщо людина відчуває дискомфорт при ковтанні, особливо твердої їжі, при повороті голови, є відчуття непрохідності їжі, або при самостійному огляді візуально виявила вузлик, терміново необхідно звернутися до лікаря-ендокринолога чи сімейного лікаря.

ПРОФІЛАКТИКА

Всі здорові люди мають проводити пальпацію щитоподібної залози щомісяця, каже Оксана Дідушко.

Якщо в пацієнта  виявили вузловий зоб, то людина повинна раз в півроку проходити УЗД-дослідження. Здорові люди - раз в рік для виключення утворень в щитоподібній залозі.

ДІАГНОСТИКА

Спеціалісти МЦ «МЕДХАУЗ» проводять опис вузлів щитоподібної залози за певними критеріями, які і вказують на їхню доброякісність чи злоякісність. Це є міжнародні уніфіковані протоколи.

Єдиним достовірним методом для діагностики злоякісності чи доброякісності вузла є тонкоголкова пункційна аспіраційна біопсія.

Оксана Дідушко спростовує міф щодо проведення біопсії. Розповідає, часто пацієнти бояться спровокувати таким чином ріст чи переродження вузла з доброякісного в злоякісний.

«Якщо вузол доброякісний він не переродиться. Але по іншому визначити його злоякісність неможливо. Відтак, якщо на ранній стадії провести діагностику, то є більше шансів отримати якісне та дієве лікування», - наголошує фахівець.

ПОСЛУГИ МЦ «МЕДХАУЗ»

В МЦ «МЕДХАУЗ» можна обстежитися на наявність вузлів щитоподібної залози. В залежності від його форми та розміру спеціаліст проводить оцінку утворення та робить висновок, чи потрібно проводити тонкоголкову пункційну біопсію, аби виключити  злоякісність процесу у вузлі.

При доброякісній формі, якщо це колоїдний вузол, надалі відбувається спостереження пацієнта в динаміці.

У випадку, якщо злоякісність підтвердилась, пацієнта консультує хірург і обирається хірургічна тактика лікування.

В МЦ «МЕДХАУЗ» оперативне лікування проводять висококваліфіковані фахівці. Обов’язковим є  гістологічне підтвердження діагнозу. А в подальшому при потребі спостереження.

Copyright © 2021 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.