Блог

Папіломи на тілі – це не родимки. Чи варто їх видаляти?

23 січ.

Видалення папілом в МЦ «МЕДХАУЗ»

В світі налічується до 150 видів папіломавірусів. Одні передаються контактним шляхом, інші – статевим.  Ті папіломавіруси, які ми отримали контактним шляхом, і проявляються на шкірі.

Папіломавірус – це доброякісні утворення на шкірі.

Ці  епітеліальні висипання можуть бути різної величини - від 1 міліметра до 2 сантиметрів. Найчастіше папіломи мають колір шкіри, вони м’якої консистенції , можуть розташовуватися на тонкій ніжці чи на широкій основі, іноді висячі. Якщо приєднується інсоляція , папіломи можуть ставати коричневими.

Найчастіше папіломи виникають в тих місцях, де є максимальна травматизація.

Лікар-дерматокосметолог МЦ «МЕДХАУЗ» розповідає, що часто пацієнти звертаються з такими висипаннями на шиї, повіках, пахових ділянках, спині. В підлітків папіломи можуть утворюватися на обличчі  та на руках. Це так звані юнацькі бородавки. Вони виглядають вже по-іншому – на широкій основі і плоскі. Причина таких висипань -гормональна перебудова та ослаблення імунітету у підлітковому віці.

Часто папіломи люди плутають з родимками і бояться їх позбуватися, розповідає Христина Володимирівна. Тому варто звертатися до лікаря вчасно, якщо виявили на своїй шкірі подібні новоутворення.

Яку загрозу несуть папіломи на шкірі?

Якщо на тілі є папіломи, то це некрасиво візуально, а особливо, якщо вони на видному місці.

Окрім того, таке утворення легко травмувати, відтак ранка може кровити. Варто знати, що у цих висипаннях вірус накопичується  максимально. Внаслідок цього  ми інфікуємо інші ділянки шкіри та інших людей. До речі, інкубаційний період триває від 1 до 6 місяців. Тож людина спочатку може і не знати про наявність вірусу.

Якщо інфікування папіломавірусом відбулося, то це вже на все життя. Однак можемо працювати над тим,  аби вірус не розповсюджувався.

Яким методом найкраще позбуватися папілом?

Сьогодні косметичні салони та медичні установи використовують різні способи видалення папіломавірусних новоутворень.  Досі найпоширенішим методом була кріодеструкція папілом. Однак наразі МЦ «МЕДХАУЗ» використовує одну із найсучасніших методик – радіохвильове видалення папілом.

Така процедура не залишає рубців, пігментації і є достатньо комфортною для пацієнта. Період заживання рани триває від 3 до 10 днів.